Předání služebních medailí a složení služebního slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

26.10.2017
25.10. 2017 v dopoledních hodinách proběhlo v Barokním sále Jihočeského muzea slavnostní složení slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje a předání medailí HZS ČR těm, kteří již v jihočeském profesionálním sboru odpracovali více než deset či dvacet let. Součástí slavnostního aktu bylo také předání medailí HZS Jihočeského kraje a poděkování jihočeským hasičským sportovcům za jejich skvělou reprezentaci.
Služební medaile jsou udělovány každoročně k příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu a uděluje generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky. V Českých Budějovicích budou z rukou ředitele jihočeského sboru plk. Lubomíra Bureše předány medaile „Za věrnost II. stupně“ a „Za věrnost III. stupně“. Medaile „Za věrnost I. stupně“ a „Za zásluhy o bezpečnost“ převezmou jihočeští příslušníci tentýž den přímo od generálního ředitele HZS ČR genmjr. Drahoslava Ryby na zámku ve Zbirohu.
Součástí slavnostního předání věrnostních medailí bylo také složení služebního slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje. Jihočeský profesionální sbor přijal za loňský rok 11 nových hasičů.
Další medaile, které byly uděleny, byly medaile HZS Jihočeského kraje. Ty se ředitel jihočeského sboru plk. Lubomír Bureš rozhodnul udělit třem příslušníkům.

ViewImage-aspx.jpg
Na závěr pak ředitel poděkoval pěti hasičům, kteří se věnují sportu TFA. V extrémně náročných disciplínách sportu TFA jihočeští hasiči dlouhodobě dosahují skvělých výkonů, a to nejen na krajské úrovni, ale především na úrovni republikové a také mezinárodní. Jihočeští borci v tomto roce obhájili v kategorii družstev mistrovský titul v rámci HZS ČR, Michal Brousil je ve své věkové kategorii zároveň úřadující republikový mistr.
Medaili HZS ČR obdrželi:
medaile „Za zásluhy o bezpečnost“:
  • Mgr. Pavel Eybert
medaile „Za věrnost I. stupně“ (doba trvání služebního poměru více než 30 let):
  • plk. Ing. Zdeněk Kala, MBA (krajské ředitelství)
  • plk. Ing. Luboš Broulim (ÚO Písek)
  • pprap. Milan Hejduk (ÚO České Budějovice)
medaile „Za věrnost II. stupně“ (doba trvání služebního poměru více než 20 let):
  • kpt. Mgr. Petr Míchal (ÚO České Budějovice)
  • pprap. František Jindra (ÚO České Budějovice)
  • ppor. Karel Malák (ÚO Český Krumlov)
  • nstržm. Petr Hájek (ÚO Český Krumlov)