Rovněž hasiči z Pardubického kraje obdrželi ve Zbirohu nejvyšší medaile

25.10.2017
Rovněž hasiči z Pardubického kraje obdrželi ve Zbirohu nejvyšší medaile

znak.jpg 73390_8e8c7.jpg
U příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu udělil Hasičský záchranný sbor ČR medaile a plakety osobnostem uvnitř i vně bezpečnostního sboru. Ceremoniál předávání ocenění se uskutečnil ve středu 25. října v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji. Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR.

Zbiroh nebyl vybrán pro udílení medailí náhodně. Ve městě se nachází také rozsáhlý hasičský areál, kde kromě muzejních expozic požární ochrany a ochrany obyvatelstva lze nalézt rotu Záchranného útvaru HZS ČR a pracoviště Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR včetně Národní základny humanitární pomoci.

Celkem v letošním roce generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba spolu s ministrem vnitra Milanem Chovancem ocenili medailemi a plaketami 95 nominovaných.

Mezi oceněnými byli i dva profesionální hasiči z HZS Pardubického kraje a velitel hasičů podniku Paramo Pardubice:

pprap. Milan Zeman z Chrudimi, který je profesionálním hasičem od roku 1987. Patří mezi nejstarší, ale zároveň i nejzkušenější příslušníky jednotky v Chrudimi. Své dlouholeté zkušenosti ve strojní službě uplatňuje při sestavování parametrů pro výběr nového technického vybavení a mobilní požární techniky.

nprap. Josef Nosek ze stanice v Králíkách, kde slouží již od roku 1986. Dnes vykonává funkci velitele družstva a je vzorem pro mladší kolegy. Při řešení vzniklých mimořádných událostí dokáže efektivně využít znalostí nabytých ve specializačních kurzech, dokáže koordinovat činnosti více jednotek a složek IZS a jako velitel zásahu odvádí svědomitou a odpovědnou práci

Medaili Za zásluhy o bezpečnost obdržel dnes i Josef Myška, který slouží u hasičů podniku Paramo v Pardubicích, kde vykonává funkci velitele útvaru. Za dlouholeté působení v této funkci se zaměřil na zvýšení kvality zaměstnanců svého útvaru, prosazoval a zabezpečil novou moderní protipožární techniku. Zasahoval a vedl řadu zásahů na mimořádné události jak v podniku, tak mimo něj. Mezi úspěšnými zásahy lze jmenovat požáry na technologiích parafínky, atmosférické destilace, oxidace asfaltu a též podíl na odstranění a likvidaci letecké pumy z 2. světové války.

Vendula Horáková, tisková mluvčí – HZS Pardubického kraje

Foto: HZS Pardubického kraje