Služebně nejstarší profesionální hasič okresu Náchod odsloužil poslední směnu

31.12.2018
Služebně nejstarší profesionální hasič okresu Náchod odsloužil poslední směnu
49542321_.jpg

Nadpraporčík Jiří Kolář se s prací profesionálního hasiče rozloučil 30. 12. 2018.

49619822_.jpg

Úderem 7. hodiny ranní 30. 12. 2018 odsloužil svou poslední směnu na hasičské stanici Broumov nadpraporčík Jiří Kolář. Profesionálním hasičem byl dlouhých 37 let. Ke sboru nastoupil v roce 1981, tehdy ještě k veřejnému požárnímu útvaru. Začínal na pozici výjezdového hasiče a časem se přes technika strojní služby vypracoval až na velitele družstva.

ViewImage-(4).jpg

Během let zažil mnohé: výstavbu hasičské stanice Broumov v ulici Pivovarská, přestěhování stanice do ulice Soukenická, ale především pomáhal při velkém množství mimořádných událostí a absolvoval nespočet zásahů.

ViewImage-(5).jpg

Za účast při mezinárodní pomoci, kdy Francii zasáhly v roce 2002 silné povodně, byl dokonce vyznamenán.

broumov.jpg

Zároveň byl Jiří Kolář řadu let členem JSDH Broumov.

ViewImage.jpg

Rozloučit se a vzdát hold tomuto poslednímu mohykánovi přišli současní i bývalí kolegové ze stanice Broumov a Náchod. Pomyslného vyřazení ze služby se ujal ředitel územního odboru Náchod plk. David Pouč a velitel stanice Broumov npor. Lukáš Plachta.

Hasiči Broumov
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje