Smuteční oznámení z jihočeského hasičského světa

Hasiči/Profesionální hasiči/Portét hasiče

30.12.2017
Smuteční oznámení z jihočeského hasičského světa
Smutná zpráva oběhla jihočeský hasičský svět. Ve věku nedožitých 70 let zemřel v pátek 29. prosince bývalý velitel stanice v Prachaticích pan Stanislav Vodička.
ViewImage.png
Pplk. Ing. Stanislav Vodička se požární ochraně věnoval plných 37 let. Začínal v roce 1970 na tehdejší Okresní inspekci požární ochrany v Prachaticích. Poté, co absolvoval Vysokou školu požární ochrany v Moskvě, se postupně vypracoval až na funkci velitele útvaru na zástupce ředitele HZS okresu Prachatice pro represi a později velitele požární stanice v Prachaticích. Hasičskou uniformu odložil v roce 2007, kdy odešel do zaslouženého důchodu.

S odchodem Stanislava Vodičky ztrácí velkou osobnost nejen hasiči, ale především rodina. Vyjadřujeme tímto naši hlubokou soustrast.

Rozloučení se Stanislavem Vodičkou proběhne ve čtvrtek 4. ledna 2018 ve 13 hodin ve smuteční síni na hřbitově v Prachaticích.

Čest jeho památce!

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj