Svou poslední směnu odsloužil dobrušský velitel družstva Ota Vojnar

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

30.01.2019
Svou poslední směnu odsloužil dobrušský velitel družstva Ota Vojnar
hasicZ.jpg
Velitel družstva směny C na stanici HZS Královéhradeckého kraje v Dobrušce nprap. Ota Vojnar se po téměř 20 letech rozloučil s rolí profesionálního hasiče, kdy 29. 1. 2019 odsloužil svou poslední směnu.

ViewImage-(1).jpg

Ve služebním poměru pracoval přes 27 let, z toho působil 8 let u celní správy. V roce 2000 nastoupil k HZS okresu Rychnov nad Kněžnou na rychnovskou stanici, ale od roku 2001 už spojil svoji profesní dráhu se stanicí v Dobrušce. Nejprve byl zařazen jako hasič, později jako strojník a zároveň zastával pozici garážmistra pro celou stanici. Postupně se vypracoval na pozici velitele družstva směny C, kterým byl od roku 2014. Vedle své profesní kariéry hasiče je zároveň už 41 let členem Sboru dobrovolných hasičů v Českém Meziříčí.

ViewImage-(3).jpg

Během svého působení u hasičského záchranného sboru zasahoval nprap. Ota Vojnar u množství mimořádných událostí. Patřily mezi ně například povodně v roce 1998 v Českém Meziříčí, ale vypomáhal také při povodních na Mělnicku v roce 2002 a 2010.

ViewImage.jpg

Dále se účastnil náročných zásahů zapsaných do hasičských statistik, jako například požáru cukrovaru v Českém Meziříčí se škodou 80 milionů korun nebo požáru pivovaru v Dobrušce se škodou 10 milionů korun.
Do další životní etapy přejí všichni hasiči Kráílovéhradeckého kraje jen to nejlepší!

ViewImage-(4).jpg

mikrofon2.jpgLoučení zachytil v Dobrušce také Český rozhlas Hradec Králové.
 
 
 
Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
FOTOGALERIE
1