V prostorách Míčovny Pražského hradu byly ve středu 6. prosince 2017 na slavnostním aktu předány medaile „Za zásluhy o bezpečnost ČEPS“ příslušníkům Hasičského záchranného sboru České republiky.

Hasiči/Profesionální hasiči/Portrét hasiče

07.12.2017
Česká elektroenergetická přenosová soustava (ČEPS) uděluje  medaile jako výraz ocenění dlouhodobě výborné spolupráce a uznání mimořádného přínosu pracovníků orgánů veřejné správy, samosprávy a příslušníků složek integrovaného záchranného systému v oblasti zajištění bezpečnosti přenosové soustavy České republiky.

y.jpg
Spolupráce Hasičského záchranného sboru České republiky a ČEPS se odehrává v rovině ochrany kritické infrastruktury. Oba subjekty se společně podílí na tvorbě bezpečnostní strategie České republiky. Jedním z klíčových bodů spolupráce je společný postup při řešení mimořádné události typu „black out“ a zajištění dodávky elektrické energie subjektům kritické infrastruktury. Tato vzájemná spolupráce výrazně zvyšuje úroveň ochrany obyvatelstva v České republice.

aq.jpg
Medaile za zásluhy byla udělena náměstkovi generálního ředitele HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Danielu Miklósovi, MPA.
Ocenění si dále převzali tito příslušníci Hasičského záchranného sboru České republiky:
  • plk. Ing. David Vratislavský – ředitel odboru IZS HZS hl. m. Prahy,
  • plk. Mgr. Barbora Šindlerová – vedoucí oddělení krizového řízení MV-GŘ HZS ČR,
  • plk. Mgr. Štěpán Kavan – vedoucí oddělení krizového řízení HZS Jihočeského kraje,
  • plk. Ing. Miroslav Lukeš – vedoucí oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS Karlovarského kraje,
  • ppor. Jan Vinický – velitel čety HZS hl. m. Prahy.
Fotografie: pplk. Mgr. Vít Pernica, Hasičský útvar ochrany Pražského hradu, MV-GŘ HZS ČR

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR