Zlaté kříže za dárcovství krve obdrželi i dva příslušníci z našeho kraje

Hasiči//Profesionální hasiči/Portrét hasiče

05.12.2022 | Pardubice/ Pardubický kraj
Zlaté kříže za dárcovství krve obdrželi i dva příslušníci z našeho kraje

Na Zámku Pardubice byly předávány Zlaté kříže. Symbolické ocenění obdrželi dárci krve z našeho regionu, kteří podstoupili 120 bezpříspěvkových odběrů krve. Mezi nimi byli i dva příslušníci HZS Pardubického kraje.

V Pardubickém kraji evidujeme v letošním roce celkem 70 lidí, kteří nezištně a bez jakéhokoliv nároku na finanční odměnu 120krát darovali krev, která pomohla pacientům při léčbě či operacích. Řada lidí to možná bere jako samozřejmost, ale my určitě ne. Dárci si zaslouží naše uznání a poděkování, protože na nich a jejich obětavosti je závislé celé zdravotnictví. Tito lidé navíc nešli pomoci ostatním jednou či dvakrát, což by samo o sobě bylo úctyhodné, ale minimálně 120krát. Zlatý kříž si opět odnesli ‚srdcaři‘, pro které je pomáhat druhým posláním a s kolegy jsme moc rádi, že u nás v kraji máme tolik ochotných dobrých duší,“ uvedla Vladimíra Hanáková, čestná předsedkyně Oblastního spolku Českého červeného kříže Pardubice.

Předávání zorganizovaly Oblastní spolek Českého červeného kříže Pardubice a Pardubický kraj. Kromě Zlatých křížů dárci dostali drobný dar a po skončení akce se mohli vydat na prohlídku historických prostorů.

Mezi oceněnými byli plk. Mgr. Miloslav Vašák a jeho kolega nprap. Milan Pavlíček. Ocenění za 120 odběrů předávaly Vlaďka Hanáková a Michaela Matoušková, náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví.

Gratulujeme všem srdcařům!

Zdroj: Pardubický kraj