Den pro děti na jindřichohradecké stanici

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

21.06.2017
Den pro děti na jindřichohradecké stanici

o.jpg
Děti z pěti jindřichohradeckých základních škol využily pozvání jindřichohradeckých profesionálních hasičů a navštívily dnes (21. června) stanici v Jindřichově Hradci.

Hasiči zde pro ně společně s kolegy z jindřichohradecké městské policie a zdravotnické záchranné služby připravili několik stanovišť, kde děti prověřovaly svoje znalosti a dovednosti.
l.jpg

Zároveň jindřichohradečtí profesionálové využili slunečné počasí a vyjeli s veškerou svoji technikou z garáží ven na dvůr, aby byla pro všechny děti líp k prohlédnutí. Skutečnou práci hasičů pak děti viděly při ukázce vyprošťování osoby z havarovaného auta, kde mnohé byly překvapeny, jak "hasičské nůžky" umí silné plechy poměrně snadno rozstříhat.
Pověstnou třešinkou na dortu pak byla pro děti i jejich paní učitelky možnost nechat se vyvézt do výšky automobilovou plošinou.
hlav.jpg

Vendula Matějů, tiksová mluvčí – HZS Jihočeského kraje, Foto: HZS Jihočeského kraje