Mladý záchranář v akci – známe pořadí po prvním kole

Hasiči/Mladí a malí hasiči/Kronika akcí

Mladý záchranář v akci – známe pořadí po prvním kole

Více než 70 dětských týmů se přihlásilo do již tradiční soutěže HZS Jihočeského kraje – Mladý záchranář v akci. Soutěž prošla v letošním roce podstatnou změnou – původně čistě hasičskou soutěž jsme oblékli do „nového kabátu“ a přizvali ke spolupráci také policejní kolegy.
ii.jpg

Soutěž odstartovala 1. března zadáním prvních dvou úkolů. Jeden z úkolů byl vždy hasičský, druhý policejní. Úkoly byly dětem zadávány prostřednictvím sociální sítě facebook a webových stránek HZS Jihočeského kraje. Na každý úkol měly týmy pokaždé 14 dní. Záleželo tak vždy jen na tom kterém družstvu, kdy se do plnění pustí. Po čtrnácti dnech na soutěžící opět na facebooku a webových stránkách jihočeského profesionálního sboru čekaly další dva úkoly.
V průběhu prvního kola musely týmy splnit celkem 8 úkolů, a to například najít v obecní, městské či školní knihovně knihu o hasičích a napsat o ní zadané informace, určit slangové výrazy z hasičského prostředí, navštívit nejbližší obvodní oddělení Policie České republiky, vyfotit se u něj a zjistit jméno vedoucího včetně hodnosti, napsat básničku či dobrodružný příběh z hasičského prostředí s použitím zadaných slov, vytvořit z kartonu model požární stanice, nakreslit policistu pořádkové policie a policistu dopravního ve službě…
Na konci dubna pak bylo první základní kolo u konce. Do druhého finálového kola postoupilo šest nejlepších tým v mladší kategorii (první stupeň ZŠ) a šest nejlepších týmů v kategorii starších žáků (druhý stupeň ZŠ).

k.png
Finálové kolo se bude konat v areálu největší jihočeské profesionální stanice na Pražské třídě v Českých Budějovicích
18. května od 10 hodin.

Soutěžní týmy zde budou řešit fiktivní zásah, a to od reálného nahlášení mimořádného události až třeba po vyšetření příčiny vzniku „požáru“. Děti budou muset prokázat fyzickou zdatnost, schopnost rychle a správně se rozhodovat, ale zároveň musí mít i teoretické znalosti. V duchu letošní inovace budou děti chvíli hasiči, chvíli policisté.
                                                                     ViewImage-aspx.jpg

Do prvního kola se přihlásilo 30 týmů v mladší kategorii a 44 ve starší kategorii. A jen šest a šest nejlepších se utká o to, kdo bude nejlepší hasič a policista.
Přijměte pozvání na naši prestižní a v celé republice jedinečnou soutěž!!!

Vendula Matějů

HZS Jihočeského kraje