False

Technika/Vybavení/Technika

12.08.2020 | Mirovice/ Jihočeský kraj
Dobrovolní hasiči z Mirovic převzali v Písku cisternu

Zásahové vozidlo se stěhuje z milevské stanice profesionálních hasičů do Mirovic.

V pondělí 10. 8. 2020 došlo k předání zásahového vozidla Mercedes Atego dobrovolným hasičům do Mirovic za přítomnosti ředitele ÚO Písek plk. Ing. Luboše Broulima, MBA, starosty města Mirovic Bc. Josefa Vejšického, starosty SDH v Písku Ing. Jiřího Heinricha a dalších přítomných hasičů z obce Mirovice. Vozidlo z roku 2008 bylo původně zařazeno na detašovaném pracovišti ÚO Písek v Milevsku a má najeto necelých 50 tis. km. Mirovická jednotka je zařazena v kategorii JPO II a už z tohoto důvodu zde bude mít dané výjezdové vozidlo dobré využití. Setkání na písecké stanici proběhlo v přátelském duchu a byla zde rovněž kvitována velmi dobrá spolupráce mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči na Písecku.

Autor článku: plk. Ing. Luboš Broulim, MBA
Autorka fotografií: Bc. Lucie Kotrbová - šéfredaktorka Píseckého deníku