False

Nové posily Záchranného útvaru HZS ČR

Technika/Vybavení/Technika

12.01.2021 | Česká republika
Nové posily Záchranného útvaru HZS ČR

8 užitkových vozidel kategorie N1-G Toyota Hilux bude v červenobílých barvách nově sloužit příslušníkům Záchranného útvaru HZS ČR jako podpora jednotkám u zásahů. 

Oficiálního předávání se dnes zúčastnil obchodní ředitel firmy Embefor s.r.o. pan Ing. Jan Bíla, který nová zásahová vozidla předal zástupcům ZÚ HZS ČR.

Všechny vozy disponují krom nejvyšší výbavy také speciálním navijákem a tažným zařízením s tažnou sílou do 3,5 tuny, výstražným zařízením modročervené barvy, spojovými prostředky, přenosným osvětlovacím stožárem, sadou signalizačních světel a dalšími technickými prostředky odpovídající hasičskému vybavení zásahových vozidel. Mezi specifika se dále řadí zvýšené sání vzduchu a s tím spojená i ochrana spodní části motoru. Součástí výbavy je také sada náhradních kol s pneumatikami, které jsou předurčeny do těžkého terénu.

Pořizovací cena jednoho z vozidel byla ve výši 1 359 000 korun a jejich pořízení bylo financováno Ministerstvem financí. V současné době se nejedná pouze o doplnění vozového parku Záchranného útvaru HZS ČR, ale také především o náhradu zastaralých kusů techniky.  
Zdroj: Záchranný útvar HZS ČR

1