False

Pořízení nových vozidel pro potřeby ZPP

Technika/Vybavení/Technika

16.12.2021 |  Liberecký kraj
Pořízení nových vozidel pro potřeby ZPP

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje pořídil dva nové automobily, které budou sloužit vyšetřovatelům požárů při jejich práci v terénu. 

Vozidla jsou postavena na podvozku Volkswagen Transporter Combi 4x4 s naftovým přeplňovaným motorem o objemu 1968 ccm a automatickou převodovkou. Na vozidlech je instalováno výstražné světelné zařízení doplněné o zvláštní zvukové výstražné zařízení. Světelná směrová alej oranžové barvy, nacházející se na zadní části automobilů, označuje mobilní požární techniku jako překážku v silničním provozu.
Vnitřní část obou vozidel je rozdělena na funkčně vybavené mobilní administrativní pracoviště v místě druhé a třetí řady sedadel, kdy je druhá řada vyjmuta. Místo pro uložení požárního příslušenství je přístupné vzhůru otvíranými dveřmi v zadní části vozidla. Prostor pro vybavení je ve spodní části vybaven dvěma výsuvnými boxy ze slitin lehkých kovů s nosností každého z nich nejméně 80 kg, nad kterými jsou umístěny další dva flexibilně měnitelné výsuvné prvky regálového typu s nosností každého z nich minimálně 190 kg.

Toto technické řešení umožňuje provádění nezbytných administrativních úkonů přímo v místě události a zároveň vyšetřovatelům příčin požárů poskytuje potřebné zázemí a ochranu před povětrnostními vlivy.

Přestavbu vozidel provedla firma ALFAVARIA Group s.r.o.

Autoři: kpt. Ing. Eva Klímová, por. David Kořínek, DiS.

Zdroj: HZS Libereckého kraje
 

1