False

Předání vozidla CAS 20 dobrovolné jednotce z Bystřice

Technika/Vybavení/Technika

17.03.2021 |  Sedlčany/ Středočeský kraj
Předání vozidla CAS 20 dobrovolné jednotce z Bystřice


V úterý 16. března se na stanici v Sedlčanech uskutečnilo za přísných hygienických a protiepidemických opatření krátké slavnostní předání mobilní požární techniky – cisternové automobilové stříkačky pod označením CAS 20/4000/240 - S2T MERCEDES BENZ ATEGO. Zásahové vozidlo bylo na základě rozhodnutí HZS Středočeského kraje o přebytečném majetku následně bezúplatně převedeno ve veřejném zájmu do vlastnictví města Bystřice na Benešovsku. 
 

000.jpg

Vozidlo je mimo jiné vybaveno sadou hydraulického vyprošťovacího zařízení značky WEBER, včetně příslušenství a elektrocentrály. Bude tak sloužit předurčené bystřické dobrovolné jednotce kategorie JPO III/2 hlavně při zásazích u dopravních nehod na frekventované silnici číslo 3, která je páteřní komunikací mezi Prahou a Táborem, respektive Českými Budějovicemi. Zároveň bude pro tuto činnost zálohovat i stanici HZS Benešov. Kromě výše uvedeného bude vozidlo sloužit jednotce sboru dobrovolných hasičů také pro další zásahovou činnost v jejím hasebním obvodu.

„Jednotky dobrovolných hasičů tvoří nedílnou součást systému plošného pokrytí a zabezpečení požární ochrany. Těší mě, že se daří převádět pro HZS ČR nadbytečnou, i když stále dobře fungující a použitelnou, mobilní požární techniku k dalšímu využití dobrovolným jednotkám,“ uvedl ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D. Slavnostního předání se spolu se zástupci bystřické dobrovolné jednotky zúčastnili i starosta města Bystřice Michal Hodík a velitel stanice HZS Benešov mjr. Mgr. Jiří Černovský.

ÚO Příbram
HZS Středočeského kraje

Zdroj: Ing. Ladislav HOLOMČÍK
HZS Středočeského kraje
krajské ředitelství

1