False

Technika/Vybavení/Technika

08.02.2022 | Domažlice/ Plzeňský kraj
Představujeme novou cisternu pro územní odbor Domažlice

Ke konci roku 2021 byla v rámci obnovy vozového parku HZS Plzeňského kraje zakoupena trojice nových cisternových automobilových stříkaček (CAS)

První, kterou si představíme, slouží na hasičské stanici v Domažlicích.
Vozidlo funguje na prvním výjezdu, což znamená, že má potenciál být nejvytíženějsím zásahovým vozidlem na stanici.
Přesné označení nového zásahového automobilu je: SCANIA  CAS 20/3500/210-S2T
K jeho pořízení byly použity finanční prostředky z Fondu zábrany škod ve výši 9 384 397,- Kč.
Jak je již z názvu patrno, vozidlo stojí na podvozku SCANIA P440 B4×4HZ řady XT. Nástavbu vyrobila slatiňanská firma KOBIT - THZ. Do kabiny se vejde i s řidičem šest hasičů, kteří mají nad rámec standardního vybavení k dispozici i vysokotlaké řezací a hasící zařízení COBRA v nejnovější verzi. Nádrž na vodu má objem 3 500 litrů, nádrž na pěnidlo 210 litrů a nádrž na smáčedlo 40 litrů.

Mnohem více detailních technických informací o vozidle naleznete zde: ℹ️📸

Zdroj: HZS Plzeňského kraje