False

Technika/Vybavení/Technika

26.08.2020 | Říčany/ Středočeký kraj
Slavnostní předání CAS středočeským dobrovolným jednotkám

Ve středu 26. srpna budou na stanici v Říčanech předány jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Středočeského kraje cisternové automobilové stříkačky. Slavnostního aktu se zúčastní ministr vnitra Jan Hamáček, generální ředitel HZS ČR genpor. Ing. Drahoslav Ryba a ředitel HZS Středočeského kraje plk. Ing. Miloslav Svatoš.

Jde o takzvané „malé cisterny“, které donedávna sloužily u HZS Středočeského kraje jako prvovýjezdová vozidla a díky obměně techniky došlo k jejich nahrazení novějšími automobily.

Zásahová technika, kterou profesionální sbory vyřadí z užívání, nekončí v depozitu, ale naopak plní dál funkci hasičských vozidel. Jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí tak dostávají novější techniku, která jim ještě mnoho let může dobře sloužit.

Celkem bude v Říčanech předáno devět cisternových automobilových stříkaček.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
HZS Středočeského kraje