False

Firma WPA Plzeň věnovala hasičům ochranné masky

Technika-Vybavení//Vybavení

25.09.2020 | Plzeň/ Plzeňský kraj
Firma WPA Plzeň věnovala hasičům ochranné masky
24. 9. 2020 se na hasičské stanici Košutka konalo slavnostní předání nejnovějšího typu filtrační masky, kterou vyvinula firma WPA z Plzně. Majitel firmy Jiří Heckel se rozhodl věnovat HZS Plzeňského kraje masky v počtu, který pokryje i s rezervou počet všech hasičů i zaměstnanců HZS Plzeňského kraje.

Slavnostního předání se účastnili i ministr vnitra Jan Hamáček, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, fondů EU a informatiky Ivo Grüner a člen Rady města Plzně pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký.

WPA nanomasky mohou díky možnosti sterilizace nahradit za jeden rok až 252 jednorázových respirátorů při násobně vyšší účinnosti.  V současné době již je k dispozici čtvrtá verze této revoluční masky, u které došlo nejen k vylepšení tvaru korpusu, ale i ke zvětšení plochy filtrů pro snazší dýchání uživatele a také upínacího mechanismu, který nyní poskytuje větší komfort a usnadňuje použití například s hasičskou přilbou.

Využití filtračních masek se u HZS neomezuje pouze na současné období výskytu COVID 19. Hasiči je využívají i při zásazích na chřipku ptáků, při zásazích v prostředí s vysokou prašností, jako jsou sila, sklady obilnin, mlýny, výrobní objekty a jiné.

WPA nanomasky splňují certifikaci dle norem EN 140 a 143. Příslušné certifikáty jsou uvedeny na stánkách firmy: https://www.wparespirators.cz/dokumenty/
 

1