False

Hasiči z Kojetína získali nové vybavení - osvětlovací balón

Technika-Vybavení/Vybavení

13.12.2017
Hasiči z Kojetína získali nové vybavení - osvětlovací balónw-(1).jpg

V úterý 12. prosince 2017 byl v 11:00 hodin slavnostně předán profesionálním hasičům z Kojetína osvětlovací balón. Za částku 64.000 Kč ho pořídila společnost Innogy Gas Storage, s.r.o. a sloužit bude v rukou profesionálních hasičů všem obyvatelům Kojetínska a využit bude také při zásazích v podzemním zásobníku plynu Lobodice. 

frew.jpg

Dar z rukou Ing. Lumíra Škovroně, vedoucího podzemního zásobníku plynu Lobodice a Třánovice převzal krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje plk. Ing. Karel Kolářík spolu se zástupci hasičů, ředitelem územního odboru Přerov plk. Ing. Miroslavem Čočkem a velitelem kojetínské stanice ppor. Ing. Miroslavem Charvátem. Zakoupením tohoto technického prostředku se zvýší efektivita zásahů jednotek požární ochrany a složek IZS za snížené viditelnosti v noci, včetně událostí v objektech podzemního zásobníku plynu Lobodice. 

qhla.jpg

Osvětlovací balón je určen pro osvětlení místa zásahu hasičů a dalších záchranných složek. Jeho pořízením se zvýší efektivnost a bezpečnost zásahu jednotek požární ochrany při řešení mimořádných událostí nejen v areálu podzemního zásobníku plynu Lobodice, ale i v širším okolí a zejména v zásahovém obvodu požární stanice Kojetín. Osvětlovací balón poskytuje mírně tlumené světlo v rozsahu 360°, což umožňuje osvítit mnohem větší prostor ve srovnání s klasickými halogenovými reflektory. Technický prostředek bude možné využít například i při likvidaci havárie v areálu podzemního zásobníku plynu Lobodice.


et.jpg

POWERMOON LEDMOON 600
Přenosný multifunkční osvětlovací systém ve tvaru zářícího balónu  POWERMOON LEDMOON 600, který jako zdroj světla využívá LED o výkonu 650 W a  svítivosti  až 75 000 lumenů. Horní část balónu je vyrobena z nehořlavého reflexního materiálu. Spodní část ze speciálního nylonového materiálu. 
Technologie PowerMoon využívá elipticky rozptýleného, výkonného, ale neoslňujícího světla.
Jsou vhodně uzpůsobeny pro použití v noci a na místech, kde je vyžadováno minimální oslňující záře a vysoké intenzity osvětlení bez nechtěných stínů.

Bílý propustný textil balónového obalu rozptyluje a rovnoměrně šíří osvětlení kolem zdroje světla. Ostré stíny vzniklé použitím světlometů zmizí. Mizí také rušící obrysy světlých a tmavých míst. Balóny jsou také bezpečnější volbou při operacích spojených s řešením havarijních situacích na silnicích. Běžné reflektory vytváří světelnou stěnu, která zabraňuje rozeznávat prostory za touto stěnou. K efektivnímu využití klasických reflektorů je vyžadováno extrémně vysokých stožárů, které mohou být drahé a obtížně přenosné.

Patentovaný světelný systém PowerMoon poskytuje kompaktní balení a snadnou a rychlou instalaci. Lehká váha ho dělá ideálním při použití v těžko dostupných lokalitách, jako jsou neproniknutelné houští, svahy kopců, mokřiny nebo v sutích po nehodách. Je ideální osvětlovací systém pro všechny pohotovostní operace a kdekoliv je potřeba rovnoměrného a intenzivního osvětlení na velkém území.

K těmto osvětlovacím balónům nabízíme následující příslušenství: Stativ, Kotvící set s konzolou, Otočný a naklápěcí kloub.

Technické data
Zdroj napětí: 230V
Proud: 2,7A při 230V
Výkon:  650W / 75 000lm
Stupeň krytí: IP 54
Délka zdrojového kabelu: 7m
Váha: 12 kg
 
Zdroj:
por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí - HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje
 

FOTOGALERIE

1