False

Technika-Vybavení//Vybavení

11.02.2022 | Kraj Vysočina
NADACE ČEZ opět podpořila vysočinské hasiče

Nový nafukovací stan, který je součástí vybavení kontejneru nouzového přežití, byl zakoupen v prosinci loňského roku. Nahradil tak původní stan, který po šestnácti letech používání dosloužil. Celková výše investice na pořízení stanu činila částku 220 tisíc korun a plně byla hrazena nadací.

Kontejner nouzového přežití společně s nafukovacím stanem poskytuje přístřeší nebo nouzové ubytování osobám, které byly zasaženy mimořádnou událostí. Například byly tyto prostředky využity v roce 2008, kdy došlo k hromadné dopravní nehodě na dálnici D1 nebo také při evakuaci havlíčkobrodské nemocnice v roce 2014.

Kontejner a nafukovací stan hasiči využívají také jako své zázemí při likvidaci mimořádných událostí. Součástí vybavení kontejneru je mimo jiné také hygienické zařízení a kuchyňka. Stan je vybaven vytápěcím agregátem a osvětlovací soupravou. Toto zázemí tedy dává hasičům plnou soběstačnost, která je nutná při řešení například povodní nebo dalších živelných katastrof. Naposledy byly tyto prostředky využity v létě loňského roku, kdy odřady vysočinských hasičů pomáhaly tornádem zasaženému Jihomoravskému kraji.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina