False

Technika-Vybavení//Vybavení

03.11.2022 | Pelhřimov/ Kraj Vysočina
Pelhřimovští hasiči mají nově ve své výbavě teleskopický manipulátor

Technické vybavení pelhřimovských profesionálních hasičů rozšířil teleskopický manipulátor JLG 4017 RS. Právě tento všestranný stroj ve výbavě hasičů chyběl. Celkové náklady na jeho pořízení činily 1 691 580 Kč. Nákup manipulátoru částkou 250 tisíc korun podpořilo město Pelhřimov, za což vedení města velmi děkujeme.

Teleskopický manipulátor bude mít u hasičů široké spektrum využití. Používat jej hasiči budou nejenom při živelných katastrofách typu větrných orkánů, smrští, povodní nebo například sněhových kalamit, ale také při manipulaci s materiálem například u dopravní nehod, závalů nebo u zřícení budov. Jako vysoce užitečný pomocník najde manipulátor své uplatnění také při požárech, kdy poslouží k rozebírání například hořících stohů.

Městu Pelhřimov ještě jednou děkujeme za finanční podporu nákupu tohoto pro nás nezbytného vybavení. Díky teleskopickému manipulátoru jsme opět lépe technicky vybaveni a můžeme tak občanům na Pelhřimovsku poskytnout efektivnější pomoc při řešení mimořádných událostí.

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

Zdroj: HZS Kraje Vysočina