False

Soběslavští hasiči dostali novou termokameru

Technika-Vybavení/Vybavení

Soběslavští hasiči dostali novou termokameru
hasicVyb.jpgDne 6. září 2018 byla slavnostně předána nová termokamera FLIR K65 na požární stanici v Soběslavi. Město Soběslav pořídilo ze svého rozpočtu termokameru FLIR K65 americké výroby za 183.750,- Kč a podarovalo jí místním profesionálním hasičům.

ViewImage-aspx-(1).jpg

Tato termokamera poslouží nejenom při požárech, ale i při zefektivnění zásahu u jiných mimořádných událostí, jako je např. vyhledávání osob.

QQQ-(1).jpg

Nejenom město Soběslav opakovaně každoročně poskytuje finanční dary na pořízení techniky a technických prostředků. Hasičům se tak díky jejich štědrosti lépe pracuje a zrychluje jejich pomoc.

QQ-(1).jpg

Daří se tak dovybavovat profesionální jednotky prostředky, na které nejsou dostatečné finanční prostředky z vlastních zdrojů Hasičského záchranného sboru ČR.  Moc si vážíme toho, že nás města podporují i tímto způsobem.

Text: plk. Ing. Petr Hojsák, ředitel HZS Jihočeského kraje, územního odboru Tábor)

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj