False

V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se musí dočasně přestěhovat

Technika/Vybavení/Vybavení

10.03.2019
V Jaroměři vyroste nová stanice, hasiči se musí dočasně přestěhovat
logo_jaromer_M.jpg Hasici-logo3.jpg

Ve středu 13. března 2019 budou mít hasiči v Jaroměři napilno. Směnu ráno zahájí ještě na staré stanici v ulici Na Valech, ale nocovat už budou v provizorních prostorech, kde se budou postupně zabydlovat. Stěhování vybavení zabere hasičům více dní, ale během středy přemístí příslušníci většinu věcí, včetně zásahové techniky. Ta by tak měla k zásahům vyjíždět od středy z nového stanoviště.


stazeny-soubor-(1).jpg
Současná stanice HZS v Jaroměři


Stará budova stanice bude na jaře zdemolována a místo ní vyroste zbrusu nová. Po dobu výstavby bude výjezdové stanoviště hasičů přesunuto o 1700 metrů blíž směrem k Hradci Králové do Hradecké ulice, kde byl pro tyto účely přizpůsoben objekt bývalé kotelny – viz situační plánek. 
 
stazeny-soubor.jpg
Situační plánek umístění nové provizorní stanice

Na dočasnou změnu si musí zvyknout nejenom hasiči, ale také místní obyvatelé a řidiči. Jednotky budou k zásahům vyjíždět z Hradecké ulice za obchodem se sportovními potřebami Active sport. Úsek, kde se kříží výjezd jednotek a hlavní komunikace I/33 je označen dopravním značením, ale bude zde chybět výstražné světelné zařízení. „Místní občany prosíme o pochopení a řidiče o to, aby vždy umožnili hasičským vozidlům mířícím k zásahu bezpečný výjezd,“ uvedl velitel stanice Jaroměř npor. Pavel Petiška. 

stazeny-soubor-(2).jpg
Situační plánek - provizorní stanice a výjezd
Řidiči by měli být obezřetní v okolí nového výjezdového stanoviště.
 
Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
 
1