FOTOGALERIE Den bezpečné Příbrami navštívily tisíce lidí

Foto-Video/Foto/Prezentace hasičů

18.06.2018
FOTOGALERIE Den bezpečné Příbrami navštívily tisíce lidí
sdukazka.jpg
V pátek 15. června 2018 se konal tradiční Den bezpečné Příbrami, kde svoji práci prezentoval i příbramský územní odbor Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje. 
 
a.jpg

Ve sportovním areálu Nový Rybník každoročně představují složky IZS svoji činnost včetně techniky, kterou ke své práci využívají.


ViewImage-aspx.png  ViewImage-aspxv.png

K vidění nebyly jen statické ukázky, ale i praktické předvedení běžné práce hasičů – vyprošťování osob z havarovaného vozidla, hašení osobního automobilu nebo činnost lezecké skupiny.
Velkému náporu velkých i malých návštěvníků čelil kouřový stan, kde si především děti mohly vyzkoušet, jak se hasič cítí při zásahu v prostředí se sníženou viditelností. Své znalosti z oblasti ochrany člověka před mimořádnými událostmi si děti ověřily a případně i doplnily ve stánku rizik.


as.jpg

Kromě profesionálních a dobrovolných hasičů se velmi povedené akce zúčastnilo mnoho dalších složek a subjektů, které mají v oblasti prevence a bezpečnosti své místo. Ukázkami činnosti se tak návštěvníkům za opakovaného potlesku představila nejen Policie ČR, Městská policie Příbram a Městská policie hlavního města Prahy, ale také Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, Armáda ČR, Celní správa Příbram, Vězeňská služba ČR, Český červený kříž, kynologové i další zájmové spolky a organizace.
 
d.jpg
        
Program zpestřilo i několik vystoupení bubenické skupiny Groove Army, která dokázala výborně navodit atmosféru k jednotlivým ukázkám a rozproudit krev v žilách diváků.

mjr. Mgr. Kristýna Vojtíšková
územní odbor Příbram HZS Středočeského kraje
 
 
Zdroj:
por. Ing. Ladislav Holomčík,  tiskový odbor HZS Středočeského kraje
Foto:HZS Středočeského kraje
 

FOTOGALERIE

ViewImage-aspx-(1).jpg
1