Hasiči v Královéhradeckém kraji otevřeli své stanice veřejnostiFOTOGALERIE

Foto-Video/Foto/Prezentace hasičů

06.05.2019
Hasiči v Královéhradeckém kraji otevřeli své stanice veřejnostiFOTOGALERIE
Při příležitosti svátku svatého Floriána měli lidé možnost navštívit většinu stanic HZS Královéhradeckého kraje ve všech okresech. 

ViewImage-(42).jpg

Nabídka byla všude opět velmi pestrá a nebyla nouze ani o novinky. Například na stanici ve Velkém Poříčí mohli návštěvníci poprvé nahlédnout do unikátního lezeckého polygonu pro činnosti ve výšce a nad volnou hloubkou, v Rychnově nad Kněžnou pak viděli nový polygon pro výcvik hasičů. Trutnovská stanice poprvé ukázala nový chemický automobil a speciální kontejner na nouzové zastřešení budov, hasiči ve Vrchlabí se zase mohli pochlubit novou velkokapacitní cisternou.

ViewImage-(14).jpg

Během celého dne otevřených dveří si mohli lidé prohlédnout hasičskou zásahovou techniku a mnohde si hasiči připravili pro návštěvníky ukázky z jejich zásahové činnosti. Například na stanicích v Hradci Králové hasiči divákům předvedli, jaké jsou správné i špatné postupy hašení rozpáleného oleje nebo jak probíhá zásah u dopravní nehody s vyproštěním zraněných osob z havarovaného automobilu. Při této příležitosti ukázali hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská nové bateriové vyprošťovací zařízení, kterým disponuje jednotka od loňského prosince. Na centrální stanici si pak mohli návštěvníci vyzkoušet projít v doprovodu hasiče zakouřený prostor nebo také viděli ukázky práce lezecké skupiny.

ViewImage-(58).jpg

Dny otevřených dveří na většině stanic HZS Královéhradeckého kraje se konaly v neděli 5. 5. 2019 pro veřejnost, následující den v pondělí 6. 5. 2019 budou stanice otevřené pro školy.  Stanice HZS v Nové Pace byla otevřena dokonce celý týden.

 
Zdroj:
por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje
FOTOGALERIE
ViewImage-(63).jpg
 
1