REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Olomouc bude opět hostit soutěž o nejtvrdšího hasiče

Přijďte podpořit ty nejlepší v nejtěžších hasičských disciplínách!

28.04.2025 | Olomouc/ Olomoucký kraj
REKLAMA
REKLAMA

 

Před budovou Regionálního centra Olomouc se uskuteční soutěž TFA Olomouc 2025. Ve čtvrtek 22. května od 9 hodin a 45 minut v přednádražním prostoru budou soutěžit jak profesionální, tak i dobrovolní hasiči z celé České republiky. 

Propozice a pravidla soutěže najdete v dokumentech, které jsou ke stažení níže. Přihlásit se můžete pouze přes online formulář, který najdete zde: https://tfa.hzscr.cz/olomouc25/prihlaska.php

Letos bude zastoupeno 11 reprezentantů z HZS Olomouckého kraje. Přijďte je podpořit a podívat se na klání těch nejtvrdších hasičů z celé republiky.

Trať je postavena paralelně pro současný postup dvou soutěžících. Skládá se ze čtyř úseků, kdy musejí hasiči splnit tyto úkoly:


1. úsek - Běh s požárními hadicemi

Po startu soutěžící běží k připravené požární stříkačce, na ni napojí dvě hadicová vedení, která následně uchopí za proudnice a rozvine je. Spoje se mu nesmí rozpojit. Pak smotá dvě hadice, které odnese do boxu. Žádná část hadice nesmí z boxu vyčnívat.

2. úsek - Hammer box, tunel, figurína a bariéra

Soutěžící doběhne k hammer boxu a palicí provede 80 úderů, tunelem pronese 20kg závaží tam a zpět, transportuje 80kg figurínu a na závěr překoná bariéru.

3. úsek - Výstup na lešení

Čtyři nastavovací žebříky soutěžící opře o lešení, na které následně vystoupá a nahoře vytáhne 20kg závaží. Cestou do cíle ještě napojí proudnici na monitor.

4. úsek - Běh do 18. patra

Poslední disciplínou tohoto fyzicky velmi náročného závodu je výstup do 18. patra výškové budovy Regionálního centra Olomouc.

Po sečtení všech časů proběhne vyhodnocení soutěže v několika kategoriích a předání cen vítězům.

TFA Olomouc 2025 je zařazená do českého poháru TFA pořádaného MV-GŘ HZS ČR. Soutěž organizuje Sportovní klub při HZS Olomouckého kraje, partnery jsou Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje, Olomoucký kraj a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – Okresní sdružení hasičů Olomouc. 

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
Foto: HZS Olomouckého kraje

 

REKLAMA
REKLAMA
Autor článku:
Zdroj článku:
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
22.11.2025 Zdravotnický záchranář bojuje o návrat do života po vážném úrazu v horách Záchranář Ondřej utrpěl vážný úraz při pádu v horách. Čeká ho dlouhá rekonvalescence, rodina potřebuje vaši podporu. Každá pomoc se počítá. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Tahač zachvácen plameny: Zásah hasičů na dálnici zabránil větší katastrofě Na dálnici hořel tahač s návěsem. Hasiči plameny rychle lokalizovali a zajistili unikající provozní kapaliny. Dálnice je stále uzavřena, škody odhadnuty na 3 miliony. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Hořící auto se rozjelo do křižovatky: Policista zasáhl vyrážecím kladivem V Brně policista zastavil hořící a rozjíždějící se auto pomocí vyrážecího kladiva. Hasiči požár rychle uhasili, nikdo nebyl zraněn. Zobrazit článek
Z regionu
22.11.2025 Vážná nehoda na silnici: Řidič zůstal zaklíněný, zasahoval i vrtulník Na silnici mezi Stodem a Vsí Touškov havarovalo auto a řidič zůstal zaklíněný. Hasiči jej vyprostili pomocí hydrauliky, pomáhal i vrtulník LZS. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru