False

Příbram bude hostit krajskou soutěž v disciplínách TFA

Sport/Kalendář soutěží/Regionální

15.05.2024 | Příbram/ Středočeský kraj
Příbram bude hostit krajskou soutěž v disciplínách TFA
 

Ve čtvrtek 16. května se v historickém centru Příbrami uskuteční jubilejní desátý ročník Krajské soutěže HZS Středočeského kraje v disciplínách TFA. 

Náročnost soutěže vystihuje už samotná zkratka TFA, což jsou první písmena slov Toughest Firefighter Alive, která v překladu znamenají NEJTVRDŠÍ HASIČ PŘEŽIJE. Jednotlivé disciplíny, které každý závodník postupně plní, jsou simulací zásahové činnosti v plné výzbroji, navíc s izolačním dýchacím přístrojem jako zátěží.

Mítinku se zúčastní reprezentanti všech devíti územních odborů HZS Středočeského kraje ve třech věkových kategoriích a další přihlášení profesionální hasiči z jiných krajů nebo i podnikových sborů. První tři úkoly budou soutěžící plnit na stanovištích v prostoru nám. T. G. Masaryka, pak je čeká závěrečný více než půlkilometrový výběh do Svatohorských schodů s převýšením 80 metrů s cílem před bazilikou Nanebevzetí Panny Marie.

plakat.jpg

První borec do divácky velice atraktivního závodu odstartuje po krátkém slavnostním zahájení soutěže kolem desáté hodiny, vyhlášení výsledků s předáním cen je plánováno na 15. hodinu.

Přihlášku do soutěže najdou zájemci o start z jiných krajů na konci přiložených propozic - uzávěrka 9. května 2024.

Přímý přenos ze závodu bude možné sledovat na webové stránce soutěže, kde bude 15. května zveřejněna i startovní listina.

Zdroj:Ing. Ladislav Holomčík
HZS Středočeského kraje

 

 

Související dokumenty

1