False

27.06.2017
19. ročník závodu posádek HZS ČR na raftových člunech
m.jpg
V sobotu 24. června 2017 proběhl již 19. ročník závodu posádek HZS ČR na raftových člunech, který pořádalo HZS hl. m. Prahy společně s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK Praha na cvičném kanálu v Troji.
mmmm.jpg
Soutěž probíhala ve dvou kategoriích. První kategorií byly čtyřčlenné raftové posádky R4, po nich následovala druhá kategorie a to šestičlenné posádky raftu R6. Závodníci absolvovali slalom, který probíhal dvoukolově a započítával se lepší výsledek, sjezd byl jednokolový. Celkový výsledek byl součtem výsledného času sjezdu a lepšího času slalomu.
Pro slalom si pořadatelé tentokrát připravili velmi obtížnou trať, která pro některá družstva znamenala nedobrovolné opuštění raftu před dokončením pokusu. Závodníci museli projet 6 branek – 2 proti vodě a 4 po vodě. Celková trať měřila 350 m. Při doteku či neprojetí brankou byly družstvu přičítány trestné sekundy.
h.jpg

Za Pardubický kraj se zúčastnili příslušníci:
HZS Pardubice       R4 – Pardubice 1 – A. Doležal, R. Kubát, M. Víšek, O. Šmatera
          Pardubice 2 – L. Svoboda, R. Dubec, P. Plaček, J. Řezníček
                                R6 – R. Dubec, A. Doležal, R. Kubát, M. Víšek, O. Šmatera, L. Svoboda
HZS Chrudim          R4 – M. Sobotka, M. Hodek, A. Pleninger, M. Smetánka
                                 R6 – M. Sobotka, M. Hodek, A. Pleninger, M. Smetánka, P. Plaček, J. Řezníček
HZS Svitavy            R4 – D. Janza, L. Kolář, P. Sedlický, F. Macků
                                        R6 – D. Janza, L. Kolář, P. Sedlický, F. Macků, P. Dufek, R. Pechanec
V celkovém pořadí Pardubický kraj získal nadvládu.
V  kategorii R4 zvítězilo družstvo Pardubice 1 s časem 4:27. Družstvo z Chrudimi na 6. místě, Pardubice 2 obsadili 7. místo a kolegové ze Svitav 8. místo.
Stupně vítězů v kategorii R6 obsadilo na prvním místě družstvo Pardubice 2 s časem 5:06. Svitavy hned v závěsu 2. místo a Chrudim krásné 4. místo.
                                                                                                                                                        Text :HZS Pardubického kraje : nprap. Bc. Petra Čaloudová, por. Mgr. Dominika Bínová
Foto:  HZS Pardubického kraje