False

Sport/Kronika z akcí

23.08.2019 | Chengd/Čína
2x zlato, 2x bronz. Medailová sklizeň olomouckého hasiče

Velmi úspěšnou misi má za sebou olomoucký hasič Michal Přecechtěl v čínském šestnáctimilionovém Chengdu v Číně.

Účastnil se zde s českou reprezentací závodů World Police and Fire Games 2019 (Světové hry policistů a hasičů).  Bronzovou medaili získal v individuálním závodě Ultimate Firefighter (obdoba TFA) v kategorii nad 40 let, zlatou medaili pak v téže soutěži, ale v kategorii družstev.

Individuální zlatou medaili pak vybojoval v náročném výběhu do 53. patra v dýchacím přístroji a v zásahovém obleku. Bronzovou příčku obsadili s reprezentací v závodě družstev. „Překvapila mě hlavně precizní organizace závodů. Připadal jsem si jak na olympiádě, vše bylo perfektně připravené,“ podotkl Michal. Číňané jsou podle něj bezproblémoví, organizátoři se snažili vycházet všem vstříc a pomáhat. „V Číně jsou hasiči vnímáni velice pozitivně, je to prestižní zaměstnání, takže se k nám všichni chovali velice vstřícně,“ naznačil Michal s tím, že svou účast na závodech považuje za úspěšnou. „Se čtyřmi medailemi, z toho dvěma zlatými, musím být spokojený,“ doplnil.

Další fotografie si můžete prohlédnout na našem facebookovém profilu zde.

Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
HZS Olomouckého kraje