False

Čeští hasiči v zemi čaje a koření

Sport/Kronika z akcí

06.03.2018
Čeští hasiči v zemi čaje a koření

Pětice borců z řad sportovců Hasičského záchranného sboru ČR bude bojovat o zlatou medaili v soutěži FCC až v indické Bombaji. Zda si čeští sportovci zopakují úspěch ze soutěže TFA v Japonsku, to se rozhodne druhý březnový týden. Držme jim palce! 

MV-generální ředitelství HZS ČR obdrželo v prosinci roku 2017 pozvánku k účasti svých sportovců v soutěži Firefighter Combat Challenge (dále jen FCC) s názvem „Fire Combat 360“. Tato soutěž se uskuteční ve dnech 7. – 11. března 2018 v indické Bomaji a jejím cílem je mimo jiné propagace hasičské profese u tamějších obyvatel a nábor nových posil k místním hasičským sborům.

Zkušenosti se zahraničními soutěžemi nejsou našim sportovcům cizí. V prosinci 2017 se výběr sportovců Hasičského záchranného sboru ČR (dále jen HZS ČR) zúčastnil unikátní soutěže ve speciálně sestavených disciplínách blízkých TFA v japonském hlavním městě Tokiu, kde zvítězil nad domácím výběrem těch nejlepších 2:1. Záznam soutěže byl vysílán v národní televizi Fuji TV v rámci novoročních oslav. Video českých hasičských sportovců na sociálních sítích získalo jen za prvních 14 dní po zveřejnění více jak 50 000 zhlédnutí.

Účast českých sportovců na soutěži Fire Combat 360 v Indii podpořil svou záštitou i generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba.

S ohledem na výborná umístění příslušníků HZS ČR na soutěžích v disciplínách TFA a FCC v rámci celého světa má český výběr značné šance uspět ve velké mezinárodní konkurenci a udělat České republice dobré jméno i v takto exotické destinaci.

Uvedenou cestu lze vnímat jako další možnost HZS ČR ukázat se v očích veřejnosti jako moderní sbor 21. století poskytující jak potenciál osobního rozvoje příslušníků, tak možnost pracovat ve sboru s jasnou vizí rozvoje v oblasti odborné i fyzické přípravy.

Náklady na účast českých sportovců ve výše jmenovaných soutěžích byly z převážné části hrazeny zahraničním organizátorem akce.  

Za specialisty na FCC v rámci týmu lze považovat pprap. Miroslava Michlovského z HZS Středočeského kraje a nstržm. Jana Pipiše z HZS Libereckého kraje.

Pětici vybraných borců doplňují členové reprezentačního družstva HZS ČR v disciplínách TFA, jež se svým charakterem provedení i příprav FCC velmi přibližuje, konkrétně jde o nprap. Petra Moleše z HZS Jihomoravského kraje, nstržm. Víta Malenovského z HZS Jihomoravského kraje a stržm. Martina Plška z HZS Olomouckého kraje.

Doufejme, že se naší výpravě podaří bez problémů dopravit na místo a po krátké aklimatizaci (teploty v Bombaji nyní dosahují až 35 °C) předvést skvělé výkony hodné mistrů světa a ve zdraví se vrátit zpět do České republiky. Další aktuální informace budou následovat. Držme naší výpravě palce a těšme se na zajímavé zprávy z cesty!


ww.jpg

Jan Pipiš (vlevo), Miroslav Michlovský (vpravo)


www.jpg
Petr Moleš (vlevo), Vít Malenovský (vpravo)


ViewImage-aspx.jpg

Martin Plšek (zdroj: Přerovský deník)Vedoucí delegace: kpt. Ing. Bc. Jan Pecl (MV- GŘ HZS ČR)

Závodníci:
nstržm.Vít Malenovský (HZS Jihomoravského kraje)
nprap.Petr Moleš (HZS Jihomoravského kraje)
pprap. Miroslav Michlovský (HZS Středočeského kraje)
nstržm. Jan Pipiš (HZS Libereckého kraje)
stržm. Martin Plšek (HZS Olomouckého kraje)

Zpráva ze soutěže v disciplínách TFA v Tokiu http://www.hzscr.cz/clanek/cesti-hasici-hvezdami-tfa-v-japonske-televizi-fuji-tv.aspx

Více informací k Firefighter Combat Challenge http://www.hzscr.cz/clanek/nove-hasicske-zapoleni-soutez-fcc.aspx

Autor článku: kpt. Ing. Bc. Jan Pecl, MV-GŘ HZS ČR


 

Zdroj:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová

tisková mluvčí MV- generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR

logo soutěže:
(zdroj: https://www.facebook.com/FireCombat360/?hc_ref=ARTZh49xxXd2QvXevRBNY-pJJXkQrZm3nxPYDGbMFDx2yZabrUHksdNWCc3un1a9TXY&fref=nf)
 

1