False

Druhý nejsilnější hasič světa? Pprap. Jan Pipiš ze stanice HZS Liberec

Sport/Kronika z akcí

16.03.2023 | Ohio/ USA
Druhý nejsilnější hasič světa? Pprap. Jan Pipiš ze stanice HZS Liberec

Přes 20 tisíc sportovců z 80 zemí světa se začátkem letošního března utkalo ve více než 60 sportovních disciplínách v americkém Ohiu ve městě Columbus. Arnold Sports Festivalu se zúčastnil i příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš. A byl velmi úspěšný – ze Spojených států přivezl stříbro a titul druhého nejsilnějšího hasiče světa. 

Příslušník HZS Libereckého kraje pprap. Jan Pipiš, hasič technik – spojové služby z liberecké stanice má již z minulosti na kontě řadu sportovních úspěchů. Dvojnásobný mistr Evropy v soutěži FireFit a první Čech, který se pyšní titulem amerického klubu závodníků The Lion´s Den, se vrátil z prestižní americké soutěže jako druhý nejsilnější hasič světa. Stříbrnou medaili podpraporčík Pipiš vybojoval v osmi náročných silových disciplínách (např. Viking Press, přitahování více než 300kilového závaží na laně či mrtvý tah, při kterém má soutěžící za úkol zvednout činku s koly od sanitky).

Stříbrnou trofej libereckému hasiči předal Arnold Schwarzenegger, který tento náročný závod sám založil a výkony soutěžících bedlivě sledoval. „Vidět se s legendou kulturistiky pro mě bylo splněným snem, vždy pro mě byl neskutečnou motivací. Osobně nám předal medaile,“ říká Jan Pipiš.

Trénovat na Arnold Sports Festival začal Honza s více než ročním předstihem. „Od března minulého roku jsem nabíral váhu a sílu a od léta jsem piloval techniku jednotlivých disciplín,“ popisuje. A jak se Honzovi soutěžilo? „Jsem rád, že to, na co jsem spoléhal, mi vyšlo. Důležité bylo nastavení hlavy, tyto závody jsou právě o tom. Před startem každé disciplíny jsem byl v klidu a atmosféra byla naprosto skvělá,“ uzavírá liberecký hasič, který by se prestižního závodu rád zúčastnil i příští rok.

Našemu příslušníkovi k velkému úspěchu gratulujeme!

Autor: por. Jaroslava Benešová
Foto: Foto archiv J. Pipiše (závodní fotografie)
          HZS LK (ostatní foto)

Zdroj: HZS Libereckého kraje


 

Pprap. Jan Pipiš
Pprap. Jan Pipiš slouží na liberecké stanici HZS Libereckého kraje

1