False

03.01.2018
Jihomoravští hasiči soutěžili v Japonsku
qw.jpg
Česká hasičská reprezentace v disciplínách TFA (hasičský silový víceboj) soutěžila v Japonsku. Přijala tak pozvání japonské televize Fuji TV. Nechyběli ani hasiči z Jihomoravského kraje.
qqqqqqqq.jpg
Český tým reprezentovali: kpt. Ing. Jan Pecl z MV-GŘ HZS ČR (vedoucí výpravy), nprap. Ing. Zdeněk Koutník z HZS Pardubického kraje (vedoucí reprezentace), ppor. Bc. Miroslav Šín z HZS Moravskoslezského kraje, nprap. Petr Moleš z HZS Jihomoravského kraje (ÚO Vyškov), nstržm. Stanislav Kalvoda z HZS Jihomoravského kraje (ÚO Brno-město), nstržm. Vít Malenovský z HZS Jihomoravského kraje (ÚO Brno-město) a nstržm. Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraje.
Sportovní klání bylo součástí soutěžního projektu pro novoroční televizní program. Český tým se utkal s výběrem japonské hasičské reprezentace. Soutěž se odehrála ve třech disciplínách: překážková dráha s lanovým traverzem a výstupem po laně, tahání těžkého hasičského vyprošťovacího vozidla na 50 m, 4 úseky silově vytrvalostního charakteru.

Český tým v netradičním a výjimečném klání zvítězil 2:1. Celý záznam soutěže, který odvysílala 1. ledna 2018 japonská televize, můžete shlédnout po 5. lednu 2018 na webu Hasičského záchranného sboru ČR, kde také již nyní najdete podrobnosti k jednotlivým disciplínám a další informace.  Krátký sestřih soutěže je k dispozici na https://www.facebook.com/stanislav.kalvoda/videos/1972352109692525/

Text připravil:
kpt. Ing. Bc. Jan Pecl