False

08.07.2018
Jihomoravští hasiči uspěli na ME Firefighter Combat Challenge
30412rz1.jpg
Začátkem července 2018  se konalo Mistrovství Evropy ve Firefighter Combat Challenge v německém městě Ediger Eller(Mosel).

banner-firefighters-challenge-1.jpg

Tohoto závodu se zúčastnili i jihomoravští hasiči, ve složení Stanislav Kalvoda z HS Lidická, Vít Malenovský a Miroslav Michlovský oba z HS Líšeň. Tato disciplína FCC je kolébkou dnešního TFA a v dnešní době je nejblíže k zásahové činnosti.

36255.jpg  36256.jpg  36259.jpg  36265.jpg

Celá soutěž probíhá v kompletním zásahovém obleku, včetně aktivního dýchacího přístroje. První dva soutěžní dny byly klasifikovány jako samostatný závod a současně proběhla kvalifikace na samotné ME do dalšího dne.

36267-(1)vb.jpg

Podařilo se získat dvě medaile. Bronzovou medaili získal Stanislav Kalvoda v kategorii individuál nad 40 let a stříbrnou se podařilo získat pětičlenné štafetě s kolegy Janem Pipišem a Milanem Pařilem a to hned v národním rekordu. Na samotném ME se podepsala únava ze startů v individuálech, tandemech a velkého počtu vyřazovacích pokusů štafet z předchozích dnů. I přesto se podařilo získat několik skvělých umístění.

$_3.jpg
Souhrn  umístění českých hasičů
FCC MOSEL
Druhé místo Stanislav Kalvoda nad 40 let