False

Sport/Kronika z akcí

Neuvěřitelný sportovní výkon hasičů na závodech v Berlíně

sport.jpg
Odhodlání, vytrvalost a sáhnutí si až na samé dno v sobotu 11.května 2019 , zažili dva profesionální hasiči z České republiky.
cs-(1).jpg

Neskutečný výkon předvedli profesionální hasiči: Petr Smilek ze Zlínského kraje a Pavel Kouřík z Plzně. Společnými silami reprezentovali Českou republiku na největším světovém hasičském závodě ve výběhu dvojic do 39. patra výškové budovy v Berlíně v Německu.

qqq-(1).jpg

Mezi sebou soupeřilo celkem 720 závodních dvojic z celého světa. Čeští závodníci se velké konkurence nezalekli a bojovali ze všech sil. Díky své velké vytrvalosti a odhodlání obstáli ve velké a silné konkurenci a v celkovém pořadí skončili na neuvěřitelném 2. místě.

ces-(1).jpg

Závod v číslech:

sipka.jpg720 závodících dvojic

sipka.jpg39 pater

sipka.jpg770 schodů

sipka.jpg110 výškových metrů

vsipka.jpglastní váha + 20 kg závaží

sipka.jpgaktivní dýchací přístroj

Zdroj

por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje Foto: HZS Zlínského kraje

csx-(1).jpg