False

Příbramskou věž ovládli David Dopirák z Plzeňského kraje a Kamila Bartošková z Horní Cerekve

Sport/Kronika z akcí

06.03.2018
Příbramskou věž ovládli David Dopirák z Plzeňského kraje a Kamila Bartošková z Horní Cerekve

V sobotu 3. března 2018 příbramští hasiči zorganizovali v tělocvičně na své stanici historicky první halovou soutěž ve výstupu na cvičnou věž pomoci halového žebříku. 

vc.jpg
 
Závodníky přijeli podpořit náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro integrovaný záchranný systém a operační řízení plk. Ing. Miloš Hladík, starosta Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje Oldřich Lacina a místostarosta města Příbrami Mgr. Václav Švenda. Celou akci dozoroval ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D.

q.jpg


Soutěže se účastnilo nejlepších 30 závodníků z celé České republiky na základě svých výsledků z roku 2017. V základním kole měl každý z účastníků tři kvalifikační pokusy. Do finálové části postoupilo nejlepších osm mužů a čtyři ženy. O konečné pořadí se v obou kategoriích bojovalo vyřazovacím způsobem formou „pavouka“, do kterého byli závodníci nasazeni podle časů z kvalifikace.

qqqsd.jpg

Nejlepším mužem a zároveň i majitelem putovního poháru se stal David Dopirák z HZS Plzeňského kraje, mezi ženami na věži kralovala Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev. Dále byly v obou kategoriích vyhodnoceny absolutně nejrychlejší časy závodního dne. Nejlepší mužský čas zaznamenal Vladislav Filip z HZS Středočeského  kraje, v ženách stanovila historicky první rekord majitelka putovního poháru Kamila Bartošková.

qqqqqq.jpg

Soutěž měla velký ohlas nejen mezi závodníky a trenéry reprezentací ČR v požárním sportu, ale líbila se i pozvaným hostům.

mjr. Bc. Pavel Maňas
ÚO Příbram
HZS Středočeského kraje

 

 

Zdroj:

por. Ing. Ladislav Holomčík, tiskový odbor HZS Středočeského kraje

 

Foto:HZS Středočeského kraje

1