False

Světové policejní a hasičské hry očima Pavla Kouříka

Sport/Kronika z akcí

22.08.2019 | Chengd/Čína
Světové policejní a hasičské hry očima Pavla Kouříka

Ve dnech 10. - 18. srpna 2019 se v čínském Chengdu konaly Světové policejní a hasičské hry.

HZS Plzeňského kraje zde měl svého zástupce v osobě Pavla Kouříka a nutno podotknout, že nám udělal se svými kolegy z jiných krajů obrovskou radost.

Přinášíme ohlédnutí za soutěží tak, jak ji viděl a prožil právě Pavel. Hry sestávají z mnoha různých disciplín a sportů. Některých se ani čeští hasiči neúčastnili, proto zde není popsán každý jeden den her, ale jen ty, na nichž Pavel závodil.

Následující řádky jsou již jeho slova:

Závodní den 1 
10.8.2019

🥉3. místo 🥉

Závod TFA Ulimate Firefighter a 🥉 3. místo v kategorii do 30 let i v absolutním pořadí. Na stupních vítězů to trošku vypadalo, jako bychom si udělali mezinárodní MČR 😆

Závodní den 2 
13.8.2019

14. místo

Závod Firefighter Steeplechase. Tento závod byl pro nás novinkou, je to závod kde se začíná motáním hadic (jediná silná stránka českého týmu 😆), dále rychlý slalom mezi kužely a pak následuje klasická část požárního sportu disciplíny 100m překážek, sběr hadic B, kladina, spojení koncovek, rozdělovač a napojení proudnice B, běh do cíle. To vše s plně zásahovými prostředky. Mě může těšit, že jsem závod ve zdraví dokončil a byl nejlepší mimo asijský závodník 😁

Závodní den 3 (poslední)
16.8.2019

5. místo v kategorii i absolutně
🥉3. místo v týmech

Závod Firefighter Stair Race Full Gear 53. pater je minulostí. Bohužel se mi nepodařilo navázat na úspěch z minulých her v USA a v drtivé konkurenci domácích Číňanů jsem obsadil celkové 5. místo. Je to nejlepší umístění mimo čínského závodníka 😃. Výběh to byl velice náročný, můj čas byl 10:40 a to jsem šel “ totální podlahu”, na víc prostě nebylo 😒. Pro zajímavost čas vítěze byl 9:38.

V týmové soutěži jsme obsadili 🥉 bronzovou příčku, opět za družstvy z Číny. Pořadí týmů se počítalo součtem nejlepších časů jednotlivců z týmu.

Nyní nezbývá nic jiného, než doufat v úspěch na MČR 5. září v Plzni 🙄

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

 

 

 

1