False

Zdravotnickou soutěž na Slezskoostravském hradě vyhráli hasiči z Opavy

Sport/Kronika z akcí

Zdravotnickou soutěž na Slezskoostravském hradě vyhráli hasiči z Opavy

prvni-pomoc2.jpgTříčlenný tým profesionálních hasičů z Opavy (HZS MSK) s velitelem Tomášem Mikeskou zvítězil v soutěži nezdravotnických složek IZS v poskytování první pomoci, která se konala na konci září na Slezskoostravském hradě v rámci tradiční víkendové akce Hrad žije první pomocí.

a.jpg

Organizoval ji Záchranný tým ČČK Ostrava. Hlavním rozhodčím soutěže byl MUDr. Petr Pustějovský.

aaa.jpg

Stříbrnou příčku si mezi osmi kvalitními týmy vybojovala Policie ČR (SPJ KŘP 1), při shodně dosažených bodech získal bronz až v „rozstřelu“ (resuscitace) další tým profesionálních hasičů - HZS Moravskoslezského kraje Ostrava s velitelem Adamem Hrbáčkem. Čtvrtý tedy skončil po prohraném rozstřelu další policejní tým – SPJ KŘP 2.

uvn.jpg

prvni-pomoc3.pngSoutěžilo se na deseti stanovištích, kde byly připraveny modelové situace z reálného života.

1. HZS MSK Opava

2. SPJ KŘP 1