False

44. ročník soutěže „O Pohár Vysočiny“ vyhrálo soutěžní družstvo územního odboru Třebíč

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

29.09.2020 | Žďár nad Sázavou/ Kraj Vysočina

Ve čtvrtek 24. září 2020 se v areálu stanice profesionálních hasičů ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil 44. ročník soutěže „O Pohár Vysočiny“. Soutěž byla zahájena úderem deváté hodiny dopoledne slavnostním nástupem družstev za účasti náměstka hejtmana Kraje Vysočina Martina Kukly, starosty Žďáru nad Sázavou Martina Mrkose, ředitele HZS Kraje Vysočina plk. Jiřího Němce a celé řady významných hostů.

Organizátoři akce chtěli společně se soutěží oslavit také 50. výročí profesionálních hasičů v okrese Žďár nad Sázavou. Předán mě být v rámci slavnostního aktu žďárským profesionálním hasičům prapor, slib měli složit noví příslušníci územního odboru Žďár nad Sázavou a uděleny měly být také medaile Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina II. stupně za přínos k rozvoji integrovaného záchranného systému a krizového řízení. Bohužel současná situace nedovolila organizátorům uspořádat oslavy v tomto duchu. Požehnání se ale žďárským profesionálním hasičům, technice a stanici dostalo. Požehnal jim kpt. Petr Trefil, který je příslušníkem HZS Kraje Vysočina, ale působí také jako trvalý jáhen v Havlíčkově Brodě.

Za slunečného počasí se před desátou hodinou dopoledne rozběhla soutěž, do které se zapojilo devět soutěžních družstev z HZS Kraje Vysočina, HZS Jihomoravského kraje a HZS Pardubického kraje.  První soutěžní disciplínou byl běh na 100 metrů s překážkami. První tři příčky obsadili soutěžící z územního odboru Třebíč. Následoval výstup do 4. podlaží cvičné věže. I v této disciplíně se dařilo soutěžícím z Vysočiny. Soutěžící z Třebíče obsadili první a třetí příčku, stříbro vybojoval soutěžící z Pelhřimova. Třetí soutěžní disciplínou měl být požární útok. Bohužel se vyskytl technický problém s časomírou a právě z tohoto důvodu byla tato disciplína zrušena.

Běh na 100 metrů s překážkami – jednotlivci:

1. místo: Radek Nechvátal, územní odbor Třebíč, čas 17,26 s

2. místo: Stanislav Hladík, územní odbor Třebíč, čas 17,54 s

3. místo: Lukáš Hons, územní odbor Třebíč, čas 17,73 s

Běh na 100 metrů s překážkami – družstva:

1. místo: HZS Kraje Vysočina – územní odbor Třebíč

2. místo: HZS Kraje Vysočina – územní odbor Pelhřimov