False

Dvakrát zlato, dvakrát stříbro. Naši příslušníci úspěšně závodili na běžkách

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

30.01.2023 |  Česká republika

Jizerskohorský Bedřichov se v úterý 24. ledna 2023 stal dějištěm 15. ročníku závodu v běžeckém lyžování volnou technikou, který uspořádal Sportovní klub pražských hasičů. Sportovní akce pro příslušníky a zaměstnance HZS České republiky se zúčastnili také zástupci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. A byli velmi úspěšní.

15. ročníku běžkařských závodů pořádaných Sportovním klubem pražských hasičů počasí přálo

Na dvanácti kilometrech zasněžených tratí za krásného počasí změřili své síly ženy i muži v několika věkových kategoriích (muži 18–34 let, muži 35–49, muži 50+ a ženy). Příslušníci HZS Libereckého kraje zabodovali a obsadili první a druhé místo ve dvou kategoriích ze čtyř. Mezi ženami byla první v cíli kpt. Mgr. Simona Kozlová, na stříbrné příčce se umístila prap. Tereza Soták, v kategorii mužů od 35 do 49 let trať nejrychleji zdolal pprap.Jiří Vavruška, druhé místo získal pprap. Aleš Zeman.

Vyhlášení výsledků proběhlo na Šámalově chatě a ceny si vítězové převzali z rukou ředitele HZS hl. m. Prahy brig. gen. Ing. Luďka Prudila a náměstka ředitele pro ekonomiku HZS hl. m. Prahy plk. Ing. Víta Valenty.

Kategorie muži 18–34 let

1. místo: Michal Malík z HZS Středočeského kraje, Mladá Boleslav, v čase 37:00Simona Kozlová
2. místo: Vojtěch Vašíček z HZS Královéhradeckého kraje, Náchod, v čase 41:02
3. místo: Matěj Němeček z HZS Královéhradeckého kraje, Náchod, v čase 42:53

Kategorie muži 35–49 let

1. místo: Jiří Vavruška z HZS Libereckého kraje, Jablonec nad Nisou, v čase 36:34

Kategorie ženy

1. místo: Simona Kozlová z HZS Libereckého kraje, krajské ředitelství, v čase 47:58
2. místo: Tereza Soták z HZS Libereckého kraje, v čase 61:45
3. místo: Nicole Rauvolfová z HZS hl. m. Prahy, v čase 94:34

Kompletní výsledkovou listinu najdete níže.

Vítězům srdečně blahopřejeme a všem příslušníkům HZS LK děkujeme za reprezentaci!

Autor: por. Jaroslava Benešová