False

Hasič Jan Pipiš je dvojnásobný mistr Evropy

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

22.06.2021 | Hannover/ Německo
Hasič Jan Pipiš je dvojnásobný mistr Evropy

Příslušník Jan Pipiš během uplynulého týdne 14. - 20. června 2021 úspěšně reprezentoval Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje na Mistrovství Evropy v soutěži FireFit, které se konalo v německém Hannoveru v rámci INTERSCHUTZ Community Days. 

Honza vybojoval zlaté medaile v kategorii jednotlivců do 30 let a v kategorii dvojic do 30 let. Trať závodu se skládala z vyběhnutí třípatrové věže, vytažení závaží, seběhnutí z věže, posunutí závaží palicí, slalomu, roztažení zavodněné hadice a na závěr běh s osmdesát kilo vážící figurínou. Finále Honza zaběhl v čase 1:25,2 a tím se stal i nejrychlejším Čechem závodu a evropským šampionem ve své věkové kategorii. K předchozím úspěchům Honzy Pipiše patří několik medailových umístění po celém světě. Nejvíce si Honza cení úspěchu z roku 2017, kdy vstoupil v USA svým výkonem ve Firefighter Combat Challenge do celosvětově uznávaného klubu ''The Lion´s Den''.

Letošním dalším velkým sportovním cílem je pro Honzu účast na listopadovém mistrovství světa ve Firefighter Combat Challenge, pořádaném na Floridě, kde se pokusí hasič ze stanice HZS Liberec zabojovat o nejcennější kov mezi světovou elitou.

Autor: por. Bc. Jakub Sucharda

Foto se souhlasem autora Julia No:

Zdroj: HZS Libereckého kraje

1