False

Jubilejní X. Mistrovství republiky v disciplínách CTIF vyhrál tým HZS Královéhradeckého kraje

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

08.10.2019 | Dvůr Králové nad Labem/ Královehradecký kraj
Skvělé výsledky týmu HZS Královéhradeckého kraje vedly také k celkovému vítězství Litovel ligy CTIF 2019.

Na svátek sv. Václava 28. září hostí tradičně letní stadion ve Dvoře Králové nad Labem Mistrovství České republiky družstev v  klasických disciplínách CTIF.  Letos se konal jubilejní X. ročník, na kterém obhájili své loňské vítězství příslušníci HZS KHK.

Ve štafetě a požárním útoku závodila tři družstva žen (SDH Nová Paka, Velké Meziříčí, Písková Lhota), šest družstev mužů (SDH Frýdek, Chlumec nad Cidlinou, Michálkovice, Vlčnov M3, Zibohlavy, HZS Královéhradeckého kraje) a hosté ze Slovenska – DHZ Mier Spišská Nová Ves. Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF. Každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí, proto nejde v první řadě o rychlost provedení, ale o preciznost.

Nad MČR v klasických disciplínách převzali záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, předseda národního výboru CTIF. HZS Královéhradeckého kraje reprezentoval na zahájení i při vyhlášení výsledků ředitel brig. gen. František Mencl. Delegaci SH ČMS zastupoval starosta sdružení Jan Slámečka, krajský starosta Královehradeckého kraje Jiří Orsák a aktiv zasloužilých hasičů Josef Netík.

Za organizaci mistrovství patří poděkování všem pořadatelům z řad KSH Královéhradeckého kraje a HZS Královéhradeckého kraje. Poděkování patří také všem rozhodčím za spravedlivé a objektivní rozhodování soutěže a členům štábu za hladký průběh celého mistrovství.

Titulem Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF se mohou pochlubit:

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota
Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

Dílčí výsledky v kategoriích:

Muži A (do 30 let): SDH Michálkovice
Muži B (nad 30 let): SDH Chlumec nad Cidlinou
Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota
Ženy B (nad 30 let): SDH Nová Paka
Muži B profi: HZS Královéhradeckého kraje

Kompletní výsledky ZDE.

Tým HZS Královéhradeckého kraje soutěžil ve složení:
nstržm. Mgr. Petr Matějíček – stanice Hradec Králové – Pražská, vedoucí družstva