False

MČR v disciplínách TFA, Plzeň

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

06.09.2019 | Plzeň/Plzeňský kraj
MČR v disciplínách TFA, Plzeň

Devátý ročník MČR v disciplínách TFA je již minulostí.

Na start se letos postavilo na plzeňském náměstí Republiky 78 závodníků z celé ČR.

Slavnostní zahájení soutěže přišli podpořit senátoři a poslanci Parlamentu České republiky v čele s předsedou Výboru pro bezpečnost Poslanecké sněmovny PČR Radkem Kotenem. Dále také představitelé Plzeňského kraje a města Plzně. Nesměli chybět ani hosté z řad IZS, bývalých příslušníků HZS Plzeňského kraje a zástupců HZS jednotlivých krajů České Republiky.

Akce se konala pod záštitou hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda a primátora města Plzně a poslance parlamentu ČR Martina Baxy.

Úvodní slovo patřilo generálnímu řediteli HZS ČR, generál majoru Drahoslavu Rybovi, který závodníkům popřál mnoho zdaru v soutěži a tím celé Mistrovství ČR v disciplínách TFA zahájil.

Celé sportovní klání probíhalo podle přesného časového rozpisu, díky němuž závodníci věděli, v kolik hodin se postaví na start jednotlivých disciplín.

Startovní listina byla sestavena dle výsledků jednotlivých závodníků v Českém poháru TFA a to tak, že ti s nejlepšími výsledky nastupovali až na konci startovního pole. Do posledních okamžiků tedy nebylo jisté, zda favorité soutěže potvrdí svoji dominanci.

Velké překvapení se ale nakonec nekonalo.

V kategorii A (18 – 34 let) zvítězil Michal Brousil z HZS Jihočeského Kraje, na druhé pozici se umístil Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje a třetím nejúspěšnějším závodníkem této kategorie je Petr Plaček z HZS Pardubického kraje.

V kategorii B (35 – 44 let) ovládl Jaroslav Hanzel z HZS Moravskoslezského kraje, na druhém místě skončil David Kubiš z HZS Jihočeského kraje a třetí příčku obsadil Martin Plšek z HZS Olomouckého kraje.

I kategorie C (45 a více) let zná své vítěze. Jako první se umístil Daniel Kouřil z HZS SŽDC Česká Třebová, druhé místo patří Zdeňku Vránovi HZS Libereckého kraje a třetím byl domácí Martin Provazník z HZS Plzeňského kraje.

Poslední kategorií byla družstva. V této kategorii zvítězili závodníci HZS Jihočeského kraje, kteří svým výkonem dovršili „zlatý hattrick“, neboť jejich družstvo se stalo mistry České republiky již potřetí. Druhá příčka byla obsazena týmem HZS Pardubického kraje a na třetí místo dosáhli zástupci HZS Moravskoslezského kraje.

Kompletní výsledky naleznete na adrese: https://tfa.hzscr.cz/mcr/vysledky.php

Další informace o soutěži jsou k dispozici na webu: https://tfa.hzspk.cz/

Velký dík patří všem, kteří se na pořádání MČR v TFA podíleli.

Pořadatelé:

Generální partneři:

Partneři:

Akka Technologies, ALTEL Czech, Autocentrum Jan Šmucler, Biskupství plzeňské, Bohemia Sekt, ČSOB, D.S.D.METAL, Firefighting Technology, HAKA Frame, HAPPY END, Haricom, Hasičská vzájemná pojišťovna, HUDY, Jan Benda - požární služby, Lithium, LUING PYREX, Pletiva Dobrý, Plzeňská teplárenská, Plzeňský Prazdroj, Požární bezpečnost staveb, PRESENT print & promotion, Ramirent, RCS Kladno, Renoplast, TECHSPORT, THT Polička, WISS Czech, ZZMV

Zdroj: HZS Plzeňského kraje

1