False

Mezinárodní soutěž „Firefighter Combat Challenge Linz 2019“

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

22.10.2019 | Linz/ Rakousko
Mezinárodní soutěž „Firefighter Combat Challenge Linz 2019“

Účast jediného zástupce hasičů z Pardubického kraje na mezinárodní soutěži „Firefighter Combat Challenge Linz 2019“v Rakousku měla i skvělý výsledek. Petr Plaček z pardubické stanice spolu s Tomášem Višňarem z HZS Královéhradeckého kraje si přivezl bronzovou medaili.

Ve velmi těžkém závodu, při němž musí mít hasič kompletní výstroj a k tomu nasazený dýchací přístroj, musí zvládnout „vyběhnutí do 3. patra objektu s 20 kg hadicí na rameni, ve 3. patře hadici odloží a musí vytáhnout na laně zavěšené 20 kg břemeno. Poté závodník seběhne zpět dolů po schodech, dále 75 kg závaží umístěné na ližině musel každý závodník posunout až na konec ližiny těžkou palicí. Ale to není všechno,“ přibližuje náročný závod Petr Plaček a dodává: „potom se běží slalom, na jeho konci vezmeš hadici a běžíš zase zpátky. Vodním proudem „sestřelíš“ terč, odhodíš hadici, no a nakonec ještě na určitou vzdálenost přeneseš 80 kg těžkou firgurínu,“ dodává jedním dechem Petr Plaček.

Budeme-li rekapitulovat, tak tandem Petr Plaček z Pardubic a Tomáš Višňar z Jičína – krásná bronzová medaile.

V družstvu Petr Plaček, Tomáš Višňar, Vojtěch Dvořák, Hana Havlíčková a ze Slovinska Andrea Tič - obsadilo družtvo 1. místo, a to už stojí za potlesk.

Velká gratulace všem a hlavně našemu zástupci z HZS Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí
Zdroj: HZS Pardubického kraje

1