False

Příbramská věž má nový rekord

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

04.11.2021 | Příbram/ Středočeský kraj
Příbramská věž má nový rekord

Poslední říjnovou sobotu se na stanici v Příbrami od devíti hodin dopoledne konal už čtvrtý ročník halové soutěže ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku. 

Letošní ročník byl kvůli epidemii koronaviru přesunut z tradičního jarního data na pozdější podzimní. I přes to byla účast spíše komornější, ale jak řekl ředitel územního odboru Příbram plk. Ing. Tomáš Horvát, Ph.D.: „Účastníků se zde sešlo málo, ale v tomto případě vítězí kvalita nad kvantitou, protože dnes je tu možné vidět ty nejlepší z nejlepších.“ Po krátkém nástupu a uvítání soutěžících plk. Horvátem spolu s místostarostkou Příbrami Mgr. Zorkou Brožíkovou začalo soutěžní klání.

Letošního ročníku se účastnilo pouze šestnáct soutěžících, z toho šest žen a deset mužů. I proto se soutěžní pokusy při rozbězích opakovaly velmi rychle po sobě. Jak už bývá při této soutěži zvykem, v základním kole předvedl každý soutěžící tři pokusy. Následovalo finále, do kterého se však pro nízkou účast probojovali téměř všichni. O konečné umístění se bojovalo vyřazovacím způsobem formou pavouka, kdy o nasazení rozhodoval čas z kvalifikace.

Mezi ženami se opět překvapení nekonalo a prvenství obhájila a putovní pohár si odvezla Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev, která zvítězila ve finálovém kole nad Annou Umnerovou z SDH Dobřany. Třetí skončila Pavlína Nekolová z SDH Dolní Bukovsko.

Mezi muži rozhodovaly o postupu do finále soutěže setiny sekundy. Rozdíl mezi prvním a druhým postupujícím byl pouhých 0,09 sekund. Mezi druhou a třetí příčkou byl rozdíl dokonce ještě o setinu sekundy menší. I když soutěž proběhla v komornějším duchu, o to přátelštější atmosféra zde panovala. Velkým překvapením bylo finálové klání, kdy při posledním pokusu padl dokonce rekord trati - 13,50 sekund. Vítězný Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje tak pokořil rekord středočeského Vladislava Filipa z roku 2018. O dalším umístění „na bedně“ se podělili opět závodníci z HZS Moravskoslezského kraje. Stříbrný skončil Pavel Krpec s finálovým časem 13,86 sekund. Třetí místo obsadil Jan Vyvial s časem 14,14 sekund. Pomyslnou bramborovou medaili získal Tomáš Daněk z HZS hl. m. Praha.

Nechybělo ani tradiční vyhodnocení nejrychlejšího ženského a mužského pokusu. Mezi ženami opět kralovala nepřekonatelná Kamila Bartošková a mezi muži nejrychleji zdolal příbramskou věž Daniel Klvaňa, který svým letošním výkonem dosáhl nového rekordu trati v Příbrami.

Soutěž připravil Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským sportovním klubem Příbram z.s. Poděkování za přípravu i hladký průběh závodu patří všem organizátorům. Sponzorům a partnerům děkujeme za podporu při uspořádání této akce.

Zdroj: por. Ing. Tereza Fliegerová
tisková mluvčí
HZS Středočeského kraje

1