False

Sport/Výsledky soutěží/Celostátní

Tým HZS Královéhradeckého kraje je mistrem republiky v disciplínách CTIF
sport-beh.jpg

Parta profesionálních hasičů HZS Královéhradeckého kraje se stala zároveň absolutním vítězem Litovel ligy CTIF 2018.

zu.jpg

Sváteční den 28. září 2018 hostil letní stadion ve Dvoře Králové nad Labem IX. Mistrovství České republiky družstev v  klasických disciplínách CTIF.  O republikový titul pro rok 2018 se zde utkala družstva hasičů i hasiček.

u.jpg

Ve štafetě a požárním útoku závodila tři družstva žen (Nová Paka, Velké Meziříčí, Písková Lhota) a šest družstev mužů (Frýdek-Místek, Chlumec nad Cidlinou, Michálkovice, Vlčnov M3, Zibohlavy, HZS Královéhradeckého kraje) a hosté z Polska - Kreslavice (ženy) a Roczyny (muži). Soutěž byla hodnocena podle soutěžního řádu mezinárodní hasičské soutěže v klasických disciplínách CTIF. Každý člen týmu má přesně předepsané úkony, které provádí, proto nejde v první řadě o rychlost provedení, ale o preciznost.

aa.jpg

Nad MČR v klasických disciplínách převzali záštitu hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán a generální ředitel HZS ČR genmjr. Drahoslav Ryba, předseda národního výboru CTIF.

vvvvv.jpg

Za organizaci mistrovství patří poděkování všem pořadatelům z řad KSH Královéhradeckého kraje a HZS Královéhradeckého kraje. Poděkování patří také všem rozhodčím za spravedlivé a objektivní rozhodování soutěže a členům štábu za hladký průběh celého mistrovství.

hludkk.jpg

Závěrečného vyhodnocení a předávání cen vítězům se ujal také ředitel HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. František Mencl, který zároveň všechny přítomné pozval na příští kulatý ročník X. MČR v klasických disciplínách CTIF, které se bude konat opět na letním stadionu ve Dvoře Králové nad Labem, a to 28. 9. 2019.

shl.jpg

Titulem Mistry republiky v klasických disciplínách CTIF se mohou pochlubit:

Absolutní vítězky: SDH Písková Lhota
Absolutní vítěz muži: HZS Královéhradeckého kraje

Dílčí výsledky v kategoriích:
Muži A (do 30 let): SDH Frýdek
Muži B (nad 30 let): SDH Zibohlavy
Ženy A (do 30 let): SDH Písková Lhota
Ženy B (nad 30 let): SDH Nová Paka
Muži B profi: HZS Královéhradeckého kraje

Součástí slavnostního vyhodnocení mistrovství bylo také vyhlášení celkových výsledků Litovel Ligy CTIF 2018. Letos se jednalo o sérii pěti závodů, které se postupně uskutečnily v Hradci Králové, Ostravě, Vlčnově, Praze a Velkém Meziříčí. Vítězem se v kategorii mužů stal tým HZS Královéhradeckého kraje a kategorii žen ovládlo družstvo SDH Velké Meziříčí.
Všem sportovcům děkujeme za předvedené výkony a vítězům blahopřejeme!

kon.jpg

Tým HZS Královéhradeckého kraje soutěžil ve složení:
  • nstržm. Mgr. Petr Matějíček – stanice Hradec Králové – Pražská, vedoucí družstva
  • mjr. Ing. Dušan Jičínský – stanice Hradec Králové – U Přívozu
  • ppor. Bc. Pavel Sinák – stanice Hradec Králové – U Přívozu