REKLAMA
vše o hasičích
na jednom místě...
Tísňové volání150 / 112

Mistrovství ČR v požárním sportu v Třebíči: Tři dny plné napětí, rychlosti a týmového ducha

Od 15. do 17. srpna hostila Třebíč Mistrovství České republiky v požárním sportu. Stadion i Karlovo náměstí ožily výkony profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří ukázali odhodlání, rychlost i týmového ducha. Nechyběla ani mezinárodní konkurence, která dodala soutěži ještě větší prestiž.

19.08.2025 | Třebíč/ Kraj Vysočina
REKLAMA
REKLAMA
Třebíč se ve dnech 15.–17. srpna stala hlavním centrem českého požárního sportu. Mistrovství republiky přilákalo na stadion TJ Spartak i na Karlovo náměstí desítky nejlepších závodníků, kteří soutěžili v tradičních disciplínách – od výstupu na cvičnou věž, přes běh na 100 metrů s překážkami, štafetu 4×100 metrů až po závěrečný požární útok.

Zahájení na náměstí: výstup na věž ovládli Vyvialová, Vymazal a Kligl
První soutěžní den patřil královské disciplíně – výstupu na cvičnou věž. Atmosféra na Karlově náměstí byla elektrizující, a to nejen díky zaplněným tribunám. Titul mistryně republiky si vybojovala Karolína Vyvialová z SDH Karviná Hranice (7,31 s). Mezi muži triumfoval Vít Vymazal z SDH Morkovice (13,97 s) a v kategorii profesionálních hasičů kraloval Patrik Kligl z HZS Královehradeckého kraje (14,02 s).

Mezinárodní klání přineslo další napětí – nejrychlejší byla Martina Dvořáková (SDH Krakovec, 7,48 s) a mezi muži zvítězil Patrik Kligl s časem 13,84 s.

Druhý den: stovka s překážkami a napínavý dvojboj
Sobota nabídla divákům běh na 100 metrů s překážkami i oblíbený dvojboj, kde rozhodoval součet časů z věže a stovky. V ženské kategorii si titul mistryně ČR doběhla Petra Mazzolini z SDH Bludov (16,06 s). Mužskou soutěž ovládl Mikuláš Vlčan z SDH Vladislav (15,58 s).

Profesionálové předvedli špičkové výkony – Pavel Krpec z HZS Moravskoslezského kraje se stal mistrem republiky (15,26 s) a navíc přidal vítězství i v dvojboji. Mezinárodní část přinesla českým reprezentantům další medailová umístění, když se o pódium podělili Patrik Kligl, Vít Vymazal a právě Krpec.

Štafetový den: vyvrcholení na stadionu Spartaku
Třetí soutěžní den patřil týmové disciplíně – štafetě 4×100 metrů. Domácí tribuny rozjásaly ženy z SDH Budíkovice, které vyhrály časem 61,65 s. Mezi muži zvítězil SDH Letkov (55,96 s). Profesionální hasiči z HZS Plzeňského kraje pak předvedli bezchybný výkon a slavili vítězství s časem 54,76 s.

V mezinárodní části se prosadili především Bulhaři a Němci, kteří potvrdili vysokou úroveň svých týmů.

Celkové výsledky: tituly putují do Oprechtic, Zbožnova a ke středočeským profesionálům
Mistryněmi republiky se staly ženy z SDH Oprechtice, mezi muži triumfoval SDH Zbožnov a mezi profesionály se radoval HZS Středočeského kraje. V mezinárodní soutěži žen zvítězil tým Německa, zatímco muži z české reprezentace potvrdili svoji kvalitu ziskem zlaté medaile.

Třebíč se tak na tři dny proměnila v centrum adrenalinu, sportovního nasazení a hasičského srdce. Mistrovství ukázalo nejen skvělou fyzickou připravenost závodníků, ale také jedinečného týmového ducha, který je pro požární sport typický.
REKLAMA
REKLAMA
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: MV – generální ředitelství HZS ČR
Autor fotografií: MV – generální ředitelství HZS ČR - poskytnuto HZSČR
REKLAMA



Nejnovější články

výběr nejnovějších aktuálních informací o zásazích a událostech hasičů z Česka. Přes tlačítko můžete přejít do sekce kde naleznete průběžně denně nejnovější zprávy o „hasičských“ akcích a činnostech jak nám je poskytují tiskové odbory HZS z jednotlivých krajů Česka, informace z Generálního ředitelství HZS ČR
 

Přejít na nejnovější články
Z regionu
02.07.2026 Pražské letiště bude chránit nová speciální jednotka policie. Reaguje na rostoucí bezpečnostní hrozby Na Letišti Václava Havla vznikla nová Speciální jednotka cizinecké policie. Je připravena zasahovat při teroristických útocích, únosech letadel i dalších krizových situacích. Zobrazit článek
Z regionu
01.07.2026 Kamion vjel do protisměru. Tragická nehoda si vyžádala život sedmatřicetileté řidičky Tragická nehoda na Slovensku si vyžádala život 37leté řidičky. Po střetu osobního auta s kamionem na silnici I/64 žena zemřela. Příčiny a okolnosti nehody vyšetřuje policie. Zobrazit článek
Z regionu
01.07.2026 Ujížděl policistům přes dva kraje. Zastavil ho až zastavovací pás Policisté v noci pronásledovali řidiče, který nereagoval na výzvy k zastavení. Nebezpečnou jízdu přes dva kraje ukončil až nájezd na zastavovací pás. Zobrazit článek
Z regionu
01.07.2026 Mikrospánek zřejmě způsobil vážnou nehodu. Jeden z řidičů bojoval o život Stačila chvíle nepozornosti. U Netolic se střetla dvě osobní auta. Jeden z řidičů utrpěl těžká zranění a do nemocnice ho transportoval vrtulník letecké záchranné služby. Zobrazit článek
REKLAMA
Nahoru