False

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

15.03.2023 | Táboř/ Jihočeský kraj
Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně


Naposledy v roce 2020 hostila stanice táborských profesionálních hasičů krajskou soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně. V Táboře se dnes 14.3.2023 konal další – 21. ročník – tohoto sportovního klání. 
 

Soutěž zahájili krátce po deváté hodině dopolední ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Martin Sviták a ředitel pořádajícího územního odboru plk. Petr Hojsák. Pozvání na hasičskou soutěž přijal také senátor Marek Slabý, náměstek hejtmana Pavel Hroch a starosta města Tábor Štěpán Pavlík.
Jihočeské soutěže se zúčastnilo 31 hasičů-lezců ze všech sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje. Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo s tím, že jindřichohradečtí a táborští vyslali do soutěže družstva dvě. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i samotné lezce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců.
Šestá trasa rozhodla o celkovém pořadí: 5. místo – David Táborský (ÚO České Budějovice), 4. místo – Rostislav Mužík (ÚO Písek). Na třetím místě skončil Tomáš Suchopár (ÚO České Budějovice) a o prvenství se utkali českobudějovický Michal Ulrich a písecký Patrik Jirout.  Vítězem krajského kola se nakonec stal Patrik Jirout.
V družstvech pak zvítězilo družstvo územního odboru České Budějovice, druzí byli hasiči z Písku, třetí skončili lezci územního odboru Jindřichův Hradec II.  


Kompletní výsledky jsou v přiloženém souboru.


Zdroj: HZS Jihočeského kraje

 

1