False

Před budovou RCO soutěžili nejtvrdší hasiči

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

27.05.2024 | Olomouc/ Olomoucký kraj
Před budovou RCO soutěžili nejtvrdší hasiči
 

Hbitost, sílu a rychlost 95 závodníků a 5 závodnic prověřila nejtvrdší hasičská soutěž, která se konala ve čtvrtek v Olomouci. Před výškovou budovou RCO v přednádraží se bojovalo o titul nejtvrdšího hasiče v závodě TFA Olomouc 2024. V silné konkurenci borců, kteří závodí na světové úrovni, se neztratili ani příslušníci HZS Olomouckého kraje. 

2305_tfa_olomouc_2024 (4).jpeg2305_tfa_olomouc_2024 (15).jpeg

Na start se jich postavilo 12, úspěšné účinkování mají v nejnabitější kategorii do 34 let za sebou Lukáš Navrátil (3. místo, stanice Olomouc) nebo Pavel Popelka (4. místo, stanice Olomouc). Dařilo se i zkušeným borcům Michalu Přecechtělovi (2. místo, stanice Olomouc), Janu Šindelkovi (4. místo, stanice Prostějov) a Danielu Kouřilovi (5. místo, stanice Zábřeh), kteří závodili v kategorii C profesionálních hasičů nad 45 let.

Kompletní fotogalerie zde.

Zlato v kategorii 18-34 let bral Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, který patří mezi elitní závodníky jak české, tak světové TFA scény. Dosud je držitelem traťového rekordu, když v roce 2022 všechny čtyři úseky zaběhnul v čase 4:52. Připomínáme, že se do výsledného času započítává i výběh v plné výstroji až do 18. patra výškové budovy RCO, což je přesně 315 schodů. V kategorii B 35- 44 let pak kraloval Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, který ovšem svým výkonem rozdrtil všechny soupeře a stal se absolutním vítězem letošní soutěže.

Ve dvou kategoriích SDH pak zvítězili Maroš Bošeľa z SDH Polomka a Jiří Tkaný z SDH Babice.

2305_tfa_olomouc_2024 (21).jpeg

Na start závodu se postavilo i pět žen, ovšem dokončily jej pouze 2. Zlato získala Zuzana Tomková z HZS Středočeského kraje, stříbro pak Miluše Švajková z SDH Lipová lázně.

Kompletní výsledky v jednotlivých kategoriích najdete zde.

Soutěž je součástí Českého poháru, který vyhlašuje generální ředitelství HZS ČR.

Děkujeme všem organizátorům, technické četě i partnerům soutěže, bez jejichž podpory by se soutěž nemohla uskutečnit. Konkrétně jde o Olomoucký kraj, HZS Olomouckého kraje, SK HZS Olomouckého kraje, HZS ČR, Českou federaci sportovních klubů i Okresní sdružení dobrovolných hasičů Čech, Moravy a Slezska a Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra. Mediálním partnerem byly webové stránky pozary.cz.


Zdroj: por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
M: lucie.balazova@hzscr.cz
M: olk.mluvci@hzscr.cz

 

 

 
1