False

Sport/Výsledky soutěží/Regionální

21.06.2019 | Chobot/Jihočeský kraj
První letošní nohejbalový turna HZS Jihočeského kraje je již za námi

V úterý 18. června 2019 proběhl tradiční turnaj dvojic HZS Jihočeského kraje v nohejbalu v malé vesnici Chobot.

Tento turnaj má velký ohlas především díky svému krásnému prostředí. Za přispění slunečného počasí byly zapsány všechny přihlášené dvojice a seznámeny s pravidly. Turnaj začal v 9:15 hod.
Za účasti celkem 8 dvojic se hrálo na dvou hřištích s antukovým povrchem systémem „každý s každým“ na 2 vítězné sety s tím, že třetí rozhodující set se hrál od stavu 5:5. O tyto zápasy v nabité konkurenci nebyla nouze, ve většině zápasů rozhodoval opravdu jediný míč na stav 10:9.
Pro všechny zúčastněné bylo připraveno bohaté občerstvení a samozřejmostí byla třemošenská klobása přímo z udírny. Při pauze mezi zápasy sportovcům sloužila k ochlazení ve slunném počasí požární káď plná studené vody. Po odehrání kvalitních zápasů došlo k sečtení výsledků a vyhodnocení dvojic v tomto pořadí:

1. místo               Milan Chuchel, Jan Malík (HZS Trhové Sviny)
2. místo               Jan Brabec, Petr Sedláček (HZS Trhové Sviny, HZS České Budějovice)
3. místo               Karel Trantina, Roman Troják (HZS Písek)
4. místo               Miloš Kadlec, Josef Jungvirt (HZS Blatná, HZS Strakonice)
5. místo               Martin Šedivý, Martin Kozák (HZS Písek)
6. místo                Marek Kuttelwascher, Marek Nývlt (HZS Soběslav)
7. místo               Zdeněk Javůrek, Josef Mašek (HZS Písek)
8. místo               Filip Jareš, Vladimír Picek (HZS Písek)

Celý turnaj zajistil HZS Jihočeského kraje, ÚO Strakonice ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem, z. s, spolu s místním nohejbalovým klubem NC Chobot a obcí Chobot.
Zároveň poděkování patří všem partnerům a sponzorům, zejména pak firmám VISHAY ELECTRONIC, spol. s r. o., GD Druckguss, s. r. o., FEENIX SANACE, s. r. o,. a SPH Elektro, s. r. o, které podporují sportovní akce celý rok.

Doufám, že se potkáme zde i v příštím roce a i na dalších turnajích tohoto sportu.

(autor: nstržm. Miloš Kadlec, ÚO Strakonice, stanice Blatná)