Čeští a polští hasiči cvičili zásahy na nebezpečné látky

Vzdělávání/Vzdělávací akce/Celostátní

03.06.2019 | Jablonec nad Nisou/Librecký kraj
Čeští a polští hasiči cvičili zásahy na nebezpečné látky

Včera se uskutečnilo v rámci česko-polského vlajkového projektu "Bezpečné pohraničí CZ.11.1.23/0.0/0.0/15_001/0000006" cvičení s tématem zásahy na nebezpečné látky.

Cvičení se konalo na stanici Jablonec nad Nisou a zúčastnilo se ho 44 hasičů (32 českých, 12 polských) - z HZS Libereckého kraje hasiči ze stanice Liberec a Jablonec nad Nisou, z Polské republiky hasiči z KW PSP Wrocław, KP PSP Kamienna Góra, KP PSP Zgorzelec, KM PSP Wałbrzych, KP PSP Lubań, KP PSP Lwówek Śląski, KM PSP Jelenia Góra.

Hasiči cvičili modelové situace na úniky chloru se záchranou života a na únik kyseliny sírové z poškozeného IBC kontejneru. Cílem bylo porovnat postupy hasičů z jednotlivých zemí. Na konci cvičení proběhlo vyhodnocení cvičení a exkurze stanice Jablonec nad Nisou.

Foto: HZS Libereckého kraje

Autor: kpt. Bc. Richard Michna