Konference Červený kohout byla zahájena

Vzdělávání//Vzdělávací akce/Celostátní

Konference Červený kohout byla zahájena
ViewImage-aspx-(1).png

S devátou hodinou dopolední byla dnes, 20.3. 2018, zahájena dvoudenní konference požární ochrany s mezinárodní účastí Červený kohout. V konferenčních prostorách hotelu Clarion Congress Hotel České Budějovice zasedlo přibližně 280 jejích účastníků.

ww-(1).jpg

Konference požární ochrany s mezinárodní účastí se pravidelně koná pod záštitou náměstka Generálního ředitelství HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Daniela Miklóse, MPA, který je jedním z významných hostů.

qq-(1).jpg

Za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje v předsednictvu konference usednul ředitel plk. Ing. Lubomír Bureš, organizátorský tým z Domu techniky České Budějovice tradičně reprezentuje Ing. Alena Skálová. Vzácnými hosty, kteří přijali pozvání, jsou: náměstek primátora statutárního města České Budějovice Ing. František Konečný, Ph.D., a Ing. Jiří Pokorný, Ph.D., MPA, z Vysoké školy báňské TU Ostrava - FBI. Ze zahraničních hostů si velice vážíme přítomnost ředitele Hasičského a záchranného zboru Slovenské republiky Košického kraje plk. Jozefa Fedorčáka. Velikou poctou byla přítomnost bývalého náměstka generálního ředitele HZS ČR Miloše Svobody.

www-(1).jpg

Úvodního slova a představení hostů se ujal Ladislav Karda – mnohaletý příslušník jihočeského profesionálního sboru, který je s konferencí již neodmyslitelně spjatý. V následných krátkých projevech a zdravicích se pak vystřídali ředitel Bureš, náměstek Konečný, exnáměstek Svoboda, paní Skálová a současný náměstek generálního ředitele HZS ČR plk. Ing Daniel Miklós, MPA, který konferenci oficiálně zahájil.

qqqq-(1).jpg

Červený kohout patří mezi nejvýznamnější konference požární ochrany v naší republice. Mezi jejími účastníky v sále dnes sedí nejen příslušníci hasičského sboru, ale také výrobci stavebních systémů, technici požární ochrany, odborně způsobilé osoby, zástupci univerzit vyučujících problematiku požární ochrany a řada dalších.

V rámci společenského večera budou – jako již tradičně – předány sošky konference Červený kohout pro osobnosti, které se zasloužily o rozvoj konference, o její konání a zvyšování její odborné úrovně. Další sošku pak obdrží ten přednášející, jehož prezentace bude na konci konference vyhodnocena jako nejpřínosnější.

Vendula Matějů, tisková mluvčí - HZS Jihočeský kraj
Foto: HZS Jihočeský kraj