Návštěva hasičů z Ukrajiny v Pardubickém kraji

Vzdělání//Vzdělávací akce/Celostátní

14.10.2019 | Pardubický kraj
Návštěva hasičů z Ukrajiny v Pardubickém kraji

Delegace hasičů z Ukrajiny zavítala v těchto dnech na centrální stanici v Pardubicích. V rámci podpory Pardubického kraje a IZS Zakarpatí se 11 hasičů z Ukrajiny setkalo s krajským ředitelem HZS Pardubického kraje plk. Alešem Černohorským a zhlédlo skvělou prezentaci o Krajském operačním a informačním středisku HZS Pardubického kraje pod vedením kpt. Michaly Smetanové. Zahraniční hosté si prohlédli nejen moderní hasičskou techniku a již zmíněné operační středisko, ale navštívili i trenažér FireDragon ve Vysokém Mýtě, kde absolvovali i speciální výcvik (jedná se o kontejner na návěsu kamionu, který dokáže simulovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Jako palivo se používá 95 % propan. Polygon Fire Dragon 7000 obsahuje několik pracovišť, jako například požár kuchyně, obývacího pokoje, průmyslové armatury, požár fotovoltaického panelu, požár sklepních prostor).

Ukrajinští hasiči se o víkendu zúčastnili také Superpoháru hejtmana Pardubického kraje.

V Morašicích se ale hlavně sešli vítězové okresních lig v požárním útoku ze všech čtyř okresů. Hasiči zde soutěžili o Superpohár hejtmana Pardubického kraje v požárním útoku.

Nejlepší týmy se představily a na závěr se utkaly týmy V.I.P. sestavené již tradičně ze samosprávy Pardubického kraje, sponzorů, představitelů sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, družstvo hasičů z Ukrajiny a také profesionálních hasičů z HZS Pardubického kraje včele s jejich ředitelem Alešem Černohorským. Právě pod jeho vedením družstvo ve složení Vratislav Černovský, Vítězslav Felcman, Pavel Vtípil, Josef Jelínek, Jakub Jeřábek, Pavel Petrovič a Michal Čermák předvedli skvělé výkony. A jak by to mělo skončit jinak než vítězně pro družstvo HZS Pardubického kraje, které na nástřikové terče prostě nastříkalo nejrychleji. Družstvo hasičů z Ukrajiny skončilo na třetím místě.

A my připojujeme gratulaci.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

foto: Pardubický kraj a HZS Pardubického kraje